پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما-50633897

دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 1,جامعه شناسی,پایه دهم انسانی,قسمت کنش‌های ما|50634108|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش0 3 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس 1 کُنِش های ما آنچه انجام می دهیم کنش ما انسانها چه ویژگی هایی دارد؟
تمامی مخلوقات در جهان، کاری را انجام می دهند؛ ماه به دور زمین میچرخد، ابرها حرکت می کنند، آب در جویبار روان است، درخت برگ و بار میدهد، خون در رگ های آدمی جریان دارد، کشاورز به کشت و زرع میپردازد و دانش آموز مطالب درسی را در ذهن مرور میکند.
به نظر شما فعاّلیت های انسان چه تفاوتی با فعّالیت مخلوقات دیگر دارد؟ ما پیاده روی میکنیم؛ شادی میکنیم؛ مسواک می زنیم؛ نماز می خوانیم و فعّالیت های دیگری انجام می دهیم. در زبان فارسی برای فعاّلیت های انسان، اسم های گوناگونی همانند کار، عمل، فعل، رفتار، کردار، کنش و ... وجود دارد و برای انجام دهندۀ فعّالیت، اسامی مختلف کارگر، کارمند، کارگزار، کارفرما، عامل و ... به کار می رود. در علوم انسانی به فعّالیتی که انسان انجام می دهد((کنش)) و به انجام دهندۀ آن، کنشگر می گویند. کنش ویژگی هایی دارد که آن را از فعاّلیت مخلوقات دیگر متمایز می کند. به نظر شما این ویژگی ها کدام اند؟ وقتی می خواهید برای اوّلین بار از یک کالای پیچیده مانند تلویزیون یا تلفن همراه استفاده کنید، به دفترچۀ راهنمای آن مراجعه می کنید. ولی پس از آن، دیگر سراغی از دفترچۀ راهنما نمی گیرید؛ مگر اینکه مشکلی پیش بیاید، چرا؟
در جلسۀ امتحان نشسته اید و شرایط مناسب محیطی، اجتماعی و فردی فراهم است. در چه صورتی، از پاسخ به پرسشی باز می مانید؟
فرد گرسنه ای به جزیره ای خالی از سکنه وارد میشود. او هیچ شناختی دربارۀ مواد غذایی آنجا ندارد. به نظر شما این فرد برای رفع گرسنگی اش چه میکند؟ کنش، آگاهانه است. یعنی کنش وابسته به آگاهی آدمی است، به گونه ای که بدون آگاهی انجام نمی شود. سخن گفتن یک کنش است. اگر ما آگاهی خود را نسبت به کلمات و معانی آنها از دست بدهیم، از گفتار باز می مانیم. از این رو، فردی که به زبانی آگاهی ندارد، نمی تواند با آن زبان سخن بگوید. تا آگاهی نباشد کنشی صورت نمیگیرد.
آیا کنش انسان ها همیشه براساس آگاهی صحیح صورت میگیرد؟ حتما برای شما پیش آمده که در انجام کاری، بر سر دو راهی قرار گرفته باشید. مانند اینکه پس از برگشت از دبیرستان، بهتر است ابتدا استراحت کنید و بعد تکالیف درسی خود را انجام دهید یا برعکس. قرارگرفتن بر سر دو راهی ها، یکی از ویژگی های کنش انسانی را نشان می دهد. آن ویژگی کدام است؟ کنش، ارادی است. کنش به ارادۀ انسان وابسته است؛ یعنی تا اراده و خواست انسان نباشد، انجام نمی شود. پس برای انجام کنش، علاوه بر آگاهی، ارادۀ انسان نیز ضروری است زیرا ممکن است فردی به کاری آگاه باشد؛ ولی تصمیم به انجام آن نگیرد با توجه به ارادی بودن کنش، آیا فعّالیت هایی مانند ضربان قلب، گردش خون، بسته شدن ناخودآگاه چشم در مواجهه با خطر و ... کنش محسوب میشوند؟ چرا؟ فردی از میان جمع برمی خیزد و در و پنجرۀ اتاق را باز می کند. اگر از او بپرسند چرا چنین کاری کردی، چه می گوید؟ کنش، هدف دار است. پرسشِ ((چرا چنین کاری کردی؟)) را میتوان از هر کنشگری پرسید؛ زیرا فعّالیت انسان با قصد و هدف خاصی انجام میشود؛ اگرچه ممکن است همیشه به آن نرسد. فردی که کنار رودخانه ای می رود؛این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط


پکیج پاورپوینت های درس جامعه شناسی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس چهاردهم)


پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما


پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 6 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پیامدهای جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 7 جامعه شناسی پایه دهم انسانی ارزیابی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی


پاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 13 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی


پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانیمطالب دیگر:
📎پکیج اددممبر واقعی📎پکیج ویژه موفقیت در شرکت آی نوتی📎آموزش برنامه کمیاب ربات اینستاگرام📎آموزش کارت شارژ رایگان📎آموزش شارژ رایگان📎آموزش افزایش بازدید پست کانال📎پلاگین بهینه سازی جوملا JCH Optimize Pro آخرین نسخه فارسی📎پکیج ادد ممبر بی نهایت ساخت شماره مجازی📎پکیج افزایش اددممبر بی نهایت پکیج های سایرسایت📎پکیج تبلیغات انبوه تلگرامی📎پکیج ادد ممبر بی نهایت رفع ریپورت📎ایندکس سریعتر مطالب جوملا با افزونه Quick Index PRO📎کامپوننت برگزاری تست و آزمون آنلاین فارسی جوملا Ari Quiz Pro📎پکیج کامل بانک شماره کل و بانک شماره ای تلگرامی اکتیو📎کامل ترین مرجع پک های سوپرگروه تلگرام لینک سوپرگروه ها📎آموزش افزایش بازدیدکننده سایت📎دانلود فیلم آموزش ویدئویی نرم افزار حسابداری تیزپرداز📎دانلود پاورپوینت داروهای بی حسی سطحی📎دانلود پاورپوینت اثرات اشعه بر بافتها و ارگانهای بدن📎دانلود پاورپوینت ایمنی و حفاظت اشعه-منابع تابش اشعه📎دانلود پاورپوینت فلسفه فناوری اطلاعات و تعلیم و تربیت📎دانلود پاورپوینت کشت خون📎دانلود پاورپوینت لوکوپلاکیا📎دانلود پاورپوینت هموفیلوس، بوردتلا و بورسلا📎دانلود پکیج فیلم آموزش ویدئویی نرم افزار حسابداری رافع + کتاب PDF + نرم افزار رافع