آنالیز فراصوت-50675246

|50675457|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد آنالیز فراصوت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 1.4 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 18
بنام خدا صوت امواج صوت همواره به شکل ارتعاشات مکانیکی که توسط مواد و هوا منتقل میشوند در اطراف ما وجود دارند.
برخی از این امواج دارای فرکانسی بالا تر از قدرت شنوایی انسان میباشد.
فرکانسی در رنج 20 kHz تا 20 MHz، امواج فراصوت را شامل میشود.
امواج فراصوت هزاران سال است که موجوداتی نظیر خفاش ها و دلفین ها از امواج با فرکانس بالا برای شناسایی مسیزشان استفاده کرده اند.
از سال 1950 به بعد، انسان ها نیز به منظور اندازه گیری و تست های صنعتی، از این امواج استفاده کردند.
اما در سال های اخیر، با پیشرفت تکنولوژی های سخت افزاری و نرم افزاری،زمینه برای استفاده ی بیشتر و موثرتر از امواج فراصوت در مباحث تعمیرات و نگهداری ایجاد گردید.
نت پیشگیرانه در نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه، با استفاده از روش های غیر مخرب، به دنبال کشف عیوب ماشین آلات صدعتی هستیم تا با این کار، هزینه های ناشی از توقف ماشین آلات را کاهش و ایمنی پرسنل را افزایش دهیم. آنالیز صوت یکی از راههای تشخیص بهنگام خرابیها، استفاده از آنالیز صوت است .
در مواردی این راه از طریق صدای ساطع شده توسط ماشین آلات و قطعات صورت میگیرد.
در موارد دیگر با استفاده از گسیل امواج فراصوت به قطعات و بررسی انعکاس آنها میتوان عیوب ایجاد شده در قطعات را شناسایی کرد.
آنالیز صوت با توجه به فرکانس و دامنه صداهای تولید شده توسط قطعات، ممکن است به سادگی و با گوش غیر مسلح شنیده و یا تشخیص داده نشوند.
تکنولوژی فراصوت در محدوده فرکانس کاری مخصوصی، این صداها را تقویت نموده و با توجه به ناموزون بودن نوع صدا تعمیرکار و متخصص مربوطه ( مکانیک یا برق ) خرابی را شناسایی می نماید. کاربرد های با توجه به نوع تجهیزات و نحوه ی عملکرد آنها در موارد گوناگونی میتوان از آنالیز صوت استفاده کرد: آنالیز صوت در تجهیزات الکتریکی از کاربردهای آنالیز صوت در تجهیزات الکتریکی، می توان به استفاده از تکنیکهای فراصوتی در بخش مرکزی تقسیم برق ، اتاقهای کنترل موتور ، جعبه تقسیم ها ، تشخیص درستی اتصال سیمها و خطوط انتقال نیرو نام برد. آنالیز صوت در تجهیزات الکتریکی تجهیزات الکتریکی درصورتیکه درست کار نکنند و یا در هنگام بروز اتصالیهای کوچک، که ممکن است در صورت عدم رفع آنها، خسارات عمده ای را پدید آورند، صداهای ناموزونی را از خود (پارازیت یا نویز ) بروز می دهند.
بنابراین با شنیدن این صداها می توان بموقع جهت نگهداری و تعمیرات آنها اقدام نمود.
آنالیز صوت در تجهیزات مکانیکی قطعات دوار در زمان گردش صداهایی از خود بوجود می آورند.
این صداها ( noise) در صورتیکه قطعات (بلبرینگ ها و ...) بخوبی روانکاری نشوند، و نیز اورلود شدن، افزایش می یابد.
به منظور بررسی صداهای ایجاد شده، باید یک مبنای کاری داشته باشیم.
به همین منظور در ابتدای کار ماشین یا قطعه ی مورد نظر، با استفاد...مطالب دیگر:
🔑انواع سيستم هاي اطلاعاتي🔑انواع ميكروفن🔑انيميشن🔑ایران و انقلاب دیجیتال🔑باركد خوان🔑بايوس به چه معناست🔑بنر هاي تبليغاتي🔑بوت🔑پايگاه داده🔑پردازش اسمبلي🔑پيشرفت محاسبات ويندوز🔑پيکر بندي سيستم🔑تاثير فناوري اطلاعات بر برنامه درسي🔑تاريخچه كامپيوتر🔑تحلیل داده ها🔑تحليل نحوي جهت دار🔑تكنولوژي اطلاعاتي در كشورهاي جهان سوم🔑تندآموز مفاهيم شبكه🔑تنظيم سيستم جهت مالتي مديا🔑توسعه سرويس شبكه🔑جديدترين نسخه ويستا🔑جنبش نرم افزاري🔑چيب هاش مخصوص سرعت دوبله🔑حفاظت سيستم در برابر صاعقه🔑خط کشهاي ديجيتال و کد گشائي آنها