آنتالپی و تبخیر و کاربرد آن در صنعت قند-50675247

|50675458|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد آنتالپی و تبخیر و کاربرد آن در صنعت قند آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 740.8 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 21
بنام خدا موضوع سمینار
تعاریفی ازآنتالپی 1-آنتالپی عبارت است از گرمای موجود در سیال.
2-آنتالپی یک خاصیت مقداری است که به صورت مجموع انرژی داخلی یک سیستم و حاصلضرب حجم سیستم در فشاری است که ازمحیط برروی سیستم اعمال میشود و محتوای حرارتی نیز نام دارد.
H=u+p.v
انرژی داخلی U =
فشار P =
حجم مخصوص=V


در رابطه با آب و بخار آب 3 آنتالپی وجود دارد: 1-انتالپی مایع اشباع
2-انتالپی تبخیر
3-انتالپی بخار اشباع چکیده فرایند تولید شکر بر اساس حداقل مصرف انرژی با سرد کردن تبلور غلیظ عصاره خام:
1-استفاده از ریز صافی ها
2-استفاده از دستگاه تبادل یونی
قبل از تبلور باید عصاره خام تحت تبخیر چند مرحله ای در محدوده فشار تحت فشار جو غلیظ و تبلور انجام شود.
در این فرایند فشار بخار مصرف شده به منظور ذخیره انرژی قرار می گیرد.
برای یک ساختار تبخیر کن مصرف انرژی به پارامترهای:
دما و فشار بستگی دارد. مقدمه این مقاله مربوط به فرایند تولید شکر بر اساس تبخیر عصاره چغندر قند و سرد سازی تبلور شکر از عصاره خام غلیظ است.

بر خلاف تولید مناسب شکر در این فرایند عصاره کالکو کربنی تصفیه نمی شود و تبلور تبخیر شکر از عصاره غلیظ با سرد سازی تبلور جایگزین می شود بنابراین این فرایند با محیط تطابق بیشتری داشته و انرژی کمتری از دست می دهد. فرایند نمودار جریان Cleaning Extraction Slicing Screening Micro-filtration Softening Evaporation Crystallization I
(cooling) White sugar Crystallization II
(cooling) Crystallization III
(cooling) Molasses Beet Sugar II Sugar III Dissolving توضیح فرایند نمودار جریان در ابتدا چغندر قند تمیز و بریده شده و وقتی عصاره خام جدا شد وارد دستگاه استخراج کننده می شود.
در استخراج کننده غلظت عصاره ابتدا 15% است و دما در منفذ آن 30 درجه است و سپس عصاره برای کاهش اجزاء چغندر قند تا دمای 70 درجه گرم می شود.
دیفوزیون مهمترین مرحله استخراج قند است.Cleaning & Slicing Extraction Screening Micro-filtration Softening دیفوزیون
هدف از دیفوزیون بدست آوردن شربت خام با حداکثر خلوص و حداقل درصد قند تفاله است. انواع دیفوزیون 2-دارای دیگ حرارتی:BMA 1- دوجداره:DDS محاسبات مواد ورودی و خروجی در دیفوزیون با استفاده از موازنه جرم می توان مشخصات هر یک از مواد ورودی و خروجی را تامین کند.
هرگاه مقدار تفاله در محاسبات مجهول باشد 1/3 چغندر قند مصرفی در نظر گرفته می شود. عمل تبخیر آب یا تغلیظ شربت Evaporation نام دارد.
در مراحل ششگانه فوق هرچقدر درجه خلوص درطی تصفیه بالاتر رود م...مطالب دیگر:
📗پاورپوینت فیلترینگ اینترنت در ایران📗پاورپوینت سخت افزار📗پاورپوینت کارایي کودهای آلی با تاکيد بر کمپوست📗پاورپوینت جنگل استراتژی (كارآفريني در قالب يك مكتب)📗پاورپوینت آشنايي مسئولان دفاتر با اصول و مهارتهاي لازمه📗تحقیق آشنایی با ساختمان و طرز کار نیروگاه بخار📗جزوه درس داده های حجیم دکتر محمدزاده📗پاورپوینت مدیریت پورتفولیو (پورتفوی)📗تحقیق مدیریت پورتفولیو (پورتفوی)📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق ابعاد سلامت روان📗فایل اسکچاپ طراحی سه بعدی ویلا (همراه با پکیج)📗بسته کامل آموزش درس سوم زبان انگلیسی پایه هشتم (توانایی های من: MY ABILITY)📗بسته کامل آموزش درس دوم زبان انگلیسی پایه هشتم (هفته من: MY WEEK)📗بسته کامل آموزش درس چهارم زبان انگلیسی پایه هشتم (سلامتی من: MY HEALTH)📗بسته کامل آموزش درس پنجم زبان انگلیسی پایه هشتم (شهر من: MY CITY)📗بسته کامل آموزش درس ششم زبان انگلیسی پایه هشتم (روستای من: MY VILLAGE)📗بسته کامل آموزش درس هفتم زبان انگلیسی پایه هشتم (سرگرمی های من: MY HOBIES)📗بسته کامل آموزش درس اول زبان انگلیسی پایه هشتم (ملیت من: MY NATIONALITY)📗تحقیق بررسی بنیان های دیدگاه اقتضائی و نظریات ساختاری و رفتاری مربوط به آن📗پاورپوینت نقد و بررسی چارچوب های نظری و فلسفی نظریه عمومی سیستم ها و سایبرنتیک📗تحقیق جوانان📗تحقیق تاریخچه تشکیل مدارس در ایران📗مقاله ترجمه شده با عنوان قابلیت اطمینان میکروالکترونیکی- الگوریتم های موازی📗مقاله ترجمه شده با عنوان پایگاه داده های رابطه ای در برابر NoSQL: یک بررسی