آی یو جی آر-50675255

|50675466|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد آی یو جی آر آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 304.6 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 20
بنام خدا موضوع کنفرانس: IUGR تعریف

:LBW

وزن هنگام تولد نوزاد کمتر از 2500گرم باشد که این اصطلاح ارتباطی به سن بارداری ندارد.

:SGA

وزن هنگام تولد نوزاد کمتر از میزان مورد انتظار برای سن بارداری است.

IUGR: یعنی وزن تخمینی جنین کمتر از منحنی 10% است.(معادل SGA

دردوران داخل رحمی است.)

نارسایی جفت شایعترین علت IUGR است.

وزن طبیعی زمان تولد:

g3200-3400 که با سطح ارتفاع ارتباط دارد.

پاتوژنز: جفت: رشد طبیعی جنین به تشکیل و رشد مناسب جفت بستگی دارد.
وظایف جفت:
وظایف تغذیه ای
وظایف ایمونولوژیک
وظایف اندوکرین
وظایف متابولیک نحوه تشکیل جفت: در روز 13 لایه سیتوتروفوبلاست به دو بخش مهاجم و غیر مهاجم
تمایز می یابد. بخش مهاجم ستون هایی سلولی را ایجاد می کند تا بافت تروفوبلاستی به اپی تلیوم رحم متصل وجریان خون برای جفت و رحم فراهم شود.
در حالت طبیعی در حین تشکیل جفت تروفوبلاست ها به دیواره شریان های اسپیرال مادر حمله ور می شوند واین شریان ها را به عروقی با فشار کم تبدیل می کنند.
حالات غیر طبیعی: در حاملگی های همراه با پره اکلامپسی و IUGR تروفوبلاست ها تنها به آندومتر دسیدوایی شده تهاجم می کنند و در نتیجه شریان های اسپیرال تبدیل به عروق کم مقاومت نمی شوند .
در جفت جنین های مبتلا به IUGR تعداد پرزهای تبادل کننده گاز کمتر است و نیز این پرزها بخوبی شاخه شاخه نشده اند. جنین در حالت طبیعی در هفته 37 بارداری سطح جفت به حداکثر مقدار خود می رسد.(11 متر مربع وحدود 500گرم)
در هفته 37 جنین بسرعت شروع به جمع کردن چربی می کند و به همین دلیل دمای جنین در حدود 0/5 درجه سانتی گراد بیشتر از دمای مادر است.
جنین نیازمند 3 نوع سوخت اصلی برای رشد خود است:
گلوکز انتشار تسهیل شده
اسیدهای آمینه انتقال فعال
اکسیژن انتشار ساده مراحل رشد جنین:
سه ماهه اول هیپر پلازی
سه ماهه دوم هیپر پلازی + هیپر تروفی
سه ماهه سوم هیپر پلازی و تجمع چربی
(افزایش وزن هر هفته 200 گرم)
انواع :IUGR
IUGR متقارن: عامل ایجاد کننده در نیمه اول حاملگی (هیپرپلازی) بر روی جنین اثر می گذارد و جنین به طور متقارن کوچک میشود.
IUGR نامتقارن: عامل ایجاد کنندهروی مرحله ای که با هیپرتروفی همراه است اثر می گذارد و نسبت اندازه سر به کبد به علت کاهش تجمع گلیکوژن افزایش می یابد. علل IUGR متقارن:
اختلالات کاریوتایپ
آنومالی های مادرزادی
عفونت های مادرزادی

علل IUGR نامتقارن:
ب...مطالب دیگر:
📚گزارش کارآموزی عمران : برپايی ساختمان مرکزی فرهنگسرا اسکلت بتنی سقف تيرچه سيما📚بررسی اضطراب و نگراني و تاثير آن در امتحانات دانش آموزان📚بررسی معماری و بنای امامزاده غلام رسول استان سيستان و بلوچستان📚بررسی معماری فولدینگ یا معماری نئو باروک📚بررسی و طراحی و ایجاد یک سایت خبری دانشگاه با ASP و VBScript و DSN و Access📚بررسي ميزان شيوع كمرويي در دختران دبيرستاني شهرستان شازند📚بررسی قوانین و ضوابط و صلاحیت دادگاه نظامی ایران📚بررسی مطالعات حمل و نقل و ترافیک در منطقه 10 شناسایی مشکلات و مسایل شبکه راه ها و سیستم📚بررسی و طبقه بندی موتورهای القایی – موتورهای القایی تک فاز📚بررسي و مطالعه تاثير سبكهاي دلبستگي بر رضايت زناشويي زنان متاهل و تجزیه و تحلیل داده ها با استف📚دانلود طرح توجیهی و کارآفرینی عمل آوري و بسته بندي داروهاي گياهي📚بررسي تاثیر افسردگي بر افزایش یا کاهش وزن در جوانان📚بررسی زلزله و مسائل زمين ساختي شهر و منطقه مهاباد📚بررسي تاثير استرس و اضطراب (تنيدگي) بر افراد سالم و افراد دارای بيماري ميگرن📚بررسی انواع خمیرهای بیسکویت و میکسرهای مورد استفاده در بیسکویت سازی📚بررسی احكام روزه و انفاق و ازدواج و طلاق📚بررسی و معرفی و خواص شیرین بیان📚بررسی جامع ساختار جامعه شناسی و جغرافیا و آداب و رسوم و بناها و معماری شهر تهران📚بررسی يك روش مدرن براي آناليز كلاسيك رشد گياهان📚بررسي و مقايسه اختلال شخصيت ضداجتماعي بين افراد معتاد و غيرمعتاد📚بررسی و مقایسه بانكداري در سوئيس و ايران📚بررسی تأثیر و نقش دین بر معماری ایران و بررسي نمونه هاي تأثير دين بر هنر معماری📚بررسي نقش آهن به عنوان يك فلز كليدي در فرآيند زندگي گياهان📚حفاظت سواحل و بنادر در برابر امواج و بحثهاي اقتصادي📚بررسی مهندسي ارزش و نگهداري و تعميرات و كدينگ نرم افزارهاي نگهداري و تعميرات