بتن و انواع آن وکاربرد-50675275

|50675486|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بتن و انواع آن وکاربرد آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 366.5 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 317
بنام خدا بتن
بتن و فولاد دو نوع مصالحی هستند که امروزه بیشتر از سایر مصالح در ساختمان انواع بناها از قبیل ساختمان پلها،ساختمان سدها، ساختمان متروها،ساختمان فرودگاه ها و ساختمان بناهای مسکونی و اداری و غیره به کار برده می شوند.و شاید به جرأت می توان گفت که بدون این دو پیشرفت جوامع بشری به شکل کنونی میسر نبود.با توجه به اهدافی که از ساخت یک بنا دنبال می شود،بتن و فولاد به تنهایی و یا به صورت مکمل کار برد پیدا می کنند .
. فولاد به لحاظ اینکه در شرایط به دقت کنترل شده ای تولید می شود و مشخصات و خواص آن از قبیل تعیین و با آزمایشات متعددی کنترل می شود،دارای کاربری آسانتر از بتن است. اما بتن در یک شرایط کاملا متفاوتی با توجه به پارامتر های مختلف از قبیل نوع سیمان،نوع مصالح و شرایط آب و هوایی تولید و استفاده می شود و عدم اطلاع کافی از خواص مواد تشکیل دهنده بتن و نحوه تولید و کاربرد آن می تواند ضایعات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
.
با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در قرن اخیر، علم شناخت انواع بتن و خواص آنها نیز توسعه قابل ملاحظه ای داشته است، به نحوی که امروزه انواع مختلف بتن با مصالح مختلف تولید و استفاده می شود و هر یک خواص و کاربری مخصوص به خود را داراست.هم اکنون انواع مختلفی از سیمانها که حاوی پوزولانها ،خاکستر بادی،سرباره کوره های آهن گدازی،سولفورها،پلیمرها،الیافهای مختلف،و افزودنیهای متفاوتی هستند،تولید می شد .
. ضمن اینکه تولید انواع بتن نیز با استفاده از حرارت،بخار،اتوکلاو،تخلیه هوا،فشار هیدرولیکی،ویبره و قالب انجام می گیرد.

بتن به طور کلی محصولی است که از اختلاط آب با سیمان آبی و سنگدانه های مختلف در اثر واکنش آب با سیمان در شرایط محیطی خاصی به دست می آیدو دارای ویژگیهای خاص است. .
اولین سؤالی که پیش می آید این است که چه رابطه ای بین تشکیل دهنده بتن باید وجود داشته باشد تا یک بتن خوب به دست آید و اصولا بتن خوب دارای چه شرایط و ویژگیهایی است. رابطه بین اجزاء تشکیل دهنده بتن،در خواص فیزیکی و شیمیایی و همچنین نسبت اختلاط آنها با هم است.چه اگر مصالح یا آب و سیمانی با خواصی مناسب بتن با هم مخلوط گردند و در شرایط و محیطی مناسب به عمل آیند،یقینا بتن خوبی حاصل می شودو اصولا بتن خوب، بتنی است که دارای مقاومت فشاری دلخواه و رضایت بخشی باشد. .
رسیدن به یک مقاومت فشاری دلخواه و رضایت بخش بدین معناست که سایر خواص بتن مانند مقاومت کششی، وزن مخصوص، مقاومت دربرابر سایش، نفوذ ناپذیری، دوام، مقاومت دربرابر سولفاتها و ... نیز همسو با مقاومت فشاری، بهبود یافته و متناسب می شوند.
.
اگر چه شناخت مصالح مورد مصرف در ساخت بتن و همچنین خواص مختلف بتن کار آسانی نیست اما سعی می شود به خواص عمومی مصالح و همچنین بتن پرداخته شود.
.
بتن اینک با گذشت بیش از 170 سال از...مطالب دیگر:
📝پاورپوینت آماده جزوه و پاورپوینت درس مدیریت منابع انسانی رشته مدیریت📝پاورپوینت آماده سنگ شناسى دگرگونى و دگرگوني اصابتي و هيدروترمال و ديناميكي📝بررسی سیستم عامل، تکامل و انواع آنها و مدیریت حافظه و زمانبندی در کامپیوتر📝بررسی انواع سیستم های تعلیق📝بررسي فني و اقتصادي طرح تولید سيستم دزدگير خودرو📝سبزیکاری و اسنایی با برخی سبزی ها و گیاهنشناسی آنها مانند اسفناج، کاهو، نخودفرنگی و ...📝بررسی شهرستان بروجرد و طارحی سايت گردشگری شهرستان بروجرد (نوع طراحی :html front page)📝سبک سازي با پانل هاي پوما و جزئيات اجرايي روش ساختمان سازي با آنها📝سبک شناسی هنر و نقاشی از هنر انتزاعی تا انگاره جديد📝بررسی کامپیوترهای شخصی و سخت افزار کامپیوتر📝لگاریم، حسابان، روش افضاي ائودوكسوس، روش تعادل ارشميدس، انتگرال گیری و مشتق گیری📝سبزیکاری، انواع زمین، کود، شخم، خزانه و برخی گیاهان و سبزی ها📝سبك سازي سازه و بررسی کامپوزیت ها، پانلها، یونولیت و ...📝سدهای خاکی و بررسی رفتار، آسیب پذیری و تحليل پايداري سد خاکی در برابر زلزله📝بررسی سخت افزار و اجزای کامپیوتر📝ستون فلزی، شکل ستونها، چگونگی ساخت و طویل کردن آنها📝بررسی ستاره های نوترونی، سیاهچاله ها و ارتعاش و چرخش ستارگان📝بررسی انواع نیروگاه ها و نیروگاه های حرارتی و اتمی و مشخصات فنی و بخش های مختلف آنها📝بررسی سيستم اعداد مانده‌اي (باقيمانده) و عملیات ریاضی و سيستم اعداد مبناي در هم وابسطه📝بررسی انواع سنگ های ساختمان و تزیینی و ویژگیهای آنها📝بررسی سیستم تعلیق، فنر بندی و انواع فنر و کمک فنر📝بررسی انواع سنسورها و سنسورهای اثر هال، تاریخچه، ویژگیها و اساس کار آنها📝تاريخ تحليلي صدر اسلام و اهل بيت و صحابه، امامت و جانشيني و از سقيفه تا شهادت حضرت علی📝نگاهی به زندگی پیامبر(ص)و سیره و جنگهای ایشان📝بررسی سنتز متانول به وسیله رفرمینگ بخار آب و تبدیل آن به الفین به روش MTO