در آمدی بر شناخت قرآن کریم-50675907

|50676118|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد در آمدی بر شناخت قرآن کریم آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 2.0 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 324
بنام خدا

جلسه اوّل مقدمه؛
ارزش انسان به چیست؟ به ...
کمالات؛
به عقل، فكر، ايمان، اخلاص، علم، عمل، رشد و انتخاب احسن... آفات کمال های انسانی! شيطنت‏هاى خود را عاقلانه مى‏پندارد؛
فكر خود را در موارد بيهوده به‏كار مى‏برد؛
گرفتار باورهاى نادرست مى‏شود و به‏جاى حقّ به انواع باطل گرايش مى‏يابد؛
در عمل، راه مستقيم را وانهاده، به راه‏هاى انحرافى مى‏رود؛
به‏جاى آموختن علم مفيد، به سراغ دانستنى‏هاى بى‏سود و زيان‏مند مى‏رود؛
در نتیجه؛
هر روز بر آمار مفاسد و آلودگى‏هاى خويش مى‏افزايد و به‏جاى انتخاب احسن در گزينش دوست، همسر، شغل و ساير امور شخصى، اجتماعى و سياسى،
در پى هوس‏هاى خود يا ديگران مى‏افتد كه عاقبت سر از حسرت و خسارت در مى‏آورد. تجدد و مدرنیته، صنعت و نقش آن دراخلاق بر خلاف گمان ما، پيشرفت صنعت و فناورى و گسترش مراكز علمى و دانشگاهى و ارتباطات ماهواره‏اى و اينترنتى و افزايش آمار محقّقان و دانشمندان در رشته‏هاى مختلف، عدالت، امنيّت، صداقت، امانت، وفادارى، جوانمردى، ايثار و امثال آن را براى بشر به ارمغان نياورده است.
چه بسيار دوستانى كه از وسايل ارتباطى گوناگون بهره‏مندند، امّا رابطه صميمى ندارند.
ابزارِ ارتباط هست، امّا خود ارتباط نيست.
چه بسيارند كسانى كه هر روز بر دانششان افزوده مى‏شود، اما بر سوز و عشق آنها براى خدمت به ديگران، هيچ؛ و حتّى از يك سلام به ديگران دريغ مى‏ورزند.
نیاز بشر به ارتباط با
خدا
وحی
نبوت
کتاب آسمانی!َ هر روز كه از عمر جهان مى‏گذرد، بشر هرچه بيشتر به نياز خويش به ارتباط با خداوند، وحى نبوّت و كتاب آسمانى پى مى‏برد.
در اين ميان، قرآن، كتاب آسمانى مسلمانان، و واپسين راهنماى بشر، كارآمدترينِ كتاب‏ها براى سعادت و بهروزى است، كه در تمام شئون زندگى انسان سخن‏ها دارد. ویژگی های قرآن كتابى كه كرامت واقعى را به انسان عطا مى‏كند؛
كتابى كه در آن هيچ انحرافى نيست: «غَيْرَ ذِى عِوَجٍ»؛ «1»
كتابى كه يكسره نور است: «أَنْزَلْنا إِلَيْكُمْ نُوراً مُبِيناً»؛ «2» نورى كه هرگز خاموش نشود و انسان را از ظلمات جهل، شرك و تفرقه نجات دهد؛
كتابى كه بر علم و تزكيه انسان بيفزايد: «يُزَكِّيهِمْ وَ يُعَلِّمُهُمُ»؛ «3»
كتابى كه سراسر شفاست‏ «4» و درمان دردهاى فردى، اجتماعى، سياسى و اقتصادى است.
آرى، در اين درياى علوم، تنها كشتى قرآن از هر خطرى بيمه شده است. تلاش كنيم با اين كشتى، راه سعادت ابدى را در ميان امواج بلاها طى كنيم.
قرآن، كتاب هدايت، نور، تذكر، موعظه، برهان، شفا، حكمت و علم است؛ جلوه خداوند است كه بر قلب پيامبر نازل شده است.
مقام و جایگاه پیامبر خدا و وحی وارتباط آنها گرچه پيامبر، بشرى همانند ديگران است: «إِنْ نَحْنُ إِلّا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ»، «5» ولى خداو...مطالب دیگر:
📖معانی و بیان 2📖معاونت ادار ی و پشتیبانی📖معاونت اداری و مالی📖معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور📖معاونت درمان دانشگاه📖معاونت درمان📖معاینه فیزیکی📖معتادان گمنام📖معرف سایت های مفید جهت کمک به فهرست نویسی در رده بندی مواد 1📖معرف سایت های مفید جهت کمک به فهرست نویسی در رده بندی مواد📖معرفی اجمالی شهرستان خواف📖معرفی تریکودینا📖معرفی سیستمهای رمز دنباله ای📖معرفی شاخص های وبومتریک📖معرفی کبوترخانه📖معرفي سيستم هاي رمزبلوكي📖معرفي اصول شئ گرائي براي مقابله با پيچيدگي نرم افزار📖معرفي انواع ريسک ها در بانک📖معرفي بخشي از مهمترين پروژه هاي زيست محيطي انجام شده و در دست اقدام در POGC📖معرفي بيمار📖معرفي تصويري خدمات صندوق ضمانت صادرات ايران📖معرفي توانمندي‌هاي انجمن صنفي خدمات آب و خاک📖معرفي دانشكده مهندسی برق و كامپيوتر پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور📖معرفي زبان برنامه‌سازي C📖معرفي سيستمهاي ايمني و مراقبت های ایمنی