درس کاربرد فن آوری اطلاعات در پزشکی-50675914

|50676125|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد درس کاربرد فن آوری اطلاعات در پزشکی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 1.6 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 85
بنام خدا 1 2

درس کاربرد فن آوری اطلاعات در پزشکی


3
کنترل سیستم های بیولوژیکی فصل دهم دكتر توحيدخواه كاربرد فنآوري اطلاعات در پزشكي- كنترل 4 بسم الله الرحمن الرحيم دكتر توحيدخواه كاربرد فنآوري اطلاعات در پزشكي- كنترل 5 سیستم:

سیستم عبارت است از مجموعه ای از اجزای فیزیکی که با ترتیب خاصی به یکدیگر متصل یا مربوط شده اند و مجموعه مزبور به صورت یک واحد منسجم برای رسیدن به مقصود مشخص یا ارضا شرط ویژه ای عمل نماید.


کنترل:
کلمه کنترل به معنی تنظیم، هدایت یا فرماندهی بکار میرود. دكتر توحيدخواه كاربرد فنآوري اطلاعات در پزشكي- كنترل 6 سيستم كنترل سيستم كنترل :مجموعه اي از اجزاء به هم پيوسته است كه هدف آن فراهم كردن پاسخ مطلوب مي باشد.

منظور از كنترل يك سيستم اين است كه رفتار يك يا چند متغير آن به صورت مطلوب در آيد.

مثال :در راندن خودرو ، كنترل به نحوي انجام مي شود تا شخص با طي يك مسير به مقصد مورد نظر برسد.
دكتر توحيدخواه كاربرد فنآوري اطلاعات در پزشكي- كنترل 7 علامت یا سیگنال signal: هر نوع محرکه ای است که برای انتقال اطلاعات بکار گرفته شود را علامت یا سیگنال گویند.

در سیستم های فیزیکی محرکه هایی مثل جابجایی، فشار، ولتاژ، جریان و حرارت می توانند برای انتقال اطلاعات و به عنوان سیگنال مورد استفاده قرار گیرند. دكتر توحيدخواه كاربرد فنآوري اطلاعات در پزشكي- كنترل 8 مدار برگشت یا پسخورد سیگنال خطا: مدار برگشت یا پسخور Feedback:
انتقال مجدد علائم خروجی و اعمال آنها به سیستم به عنوان ورودی، از طریق مدار برگشت را پسخوراندن مینامند. در چنین حالتی جمع جبری ورودی و خروجی را ورودی ثانویه تلقی می کنند.

سیگنال خطا error signal :
جمع جبری ورودی و خروجی مدار برگشت را خطا می نامند و گاهی آنرا به عنوان ورودی ثانویه به سیستم کنترل در نظر می گیرند. دكتر توحيدخواه كاربرد فنآوري اطلاعات در پزشكي- كنترل 9 اغتشاش disturbance :
هر نوع علامت ناخواسته ای که به یک سیستم کنترل وارد شده و منشا تغییرات و واکنشهای نامطلوب در خروجی سیستم شود به عنوان اغتشاش شناخته میشود. اغتشاش می تواند اختلالات عمده ای در فرایند کنترل بوجود آورند و لذا حذف آن اهمیت ویژه ای دارد. دكتر توحيدخواه كاربرد فنآوري اطلاعات در پزشكي- كنترل 10 ورودی و خروجی: ورودی input :
تحریک یا فرمانی است که از سوی یک منبع انرژی خارجی به سیستم کنترل وارد شده موجب پیدایش واکنش از سوی سیستم میگردد.بدین ترتیب ورودی منشا تولید پاسخ از سوی سیستم کنترل میشود.

خروجی output
پاسخی است که از سیستم کنترل به عنوان عکس العمل در برابر ورودی، خارج میشود.ممکن است این پاسخ همان واکنشی که از سیستم انتظار میرود نباشد. دكتر توحيدخواه كاربرد فنآوري اطلاعات در پزشكي-...مطالب دیگر:
📚گزارش كارآموزی در شركت سایوان (فرآیند جوشكاری)📚پرسشنامه سنجش دعاها📚گزارش كارآموزی كنترل فرآیند آماری در شركت شتاب كار (ساپكو)📚گزارش كارآموزی در شركت صوتی تصویری سروش📚پرسشنامه سنجش رضایت از رشته تحصیلی📚پرسشنامه نگرش فرزند پروری والدین📚پرسشنامه در مورد ابعاد استفاده از فیس بوک📚پرسشنامه شایستگی های دانشجویان پرستاری برای ارایه مراقبت های معنوی📚پرسشنامه شخصیتی آیسنگ – فرم کودکان و نوجوانان📚پرسشنامه شخصیتی چند جنبه ای برن رویتر 📚پرسشنامه شرایط خانوادگی📚پرسشنامه شكست های شناختی شغلی📚پرسشنامه شناسایی ارتباطات📚پرسشنامه شیوه زندگی📚پرسشنامه صمیمیت تامپسون و واکر(1983)📚پرسشنامه صمیمیت زوجین(Marital Intimacy Questioner)📚پرسشنامه طرح واره اطاعت یانگ📚پرسشنامه طرح واره بی اعتمادی-بدرفتاری یانگ📚پرسشنامه طرح واره رها شدگی یانگ📚پرسشنامه طرح واره محرومیت هیجانی یانگ📚پرسشنامه طرح واره نقص-شرم یانگ📚پرسشنامه طرحواره یانگ📚پرسشنامه عاطفه خود آگاه📚پرسشنامه‌ی عدالت زناشویی📚پرسشنامه عقاید وسوسه انگیز (CBQ)