شش مورد از بنا های معروف يونان-50675993

|50676204|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد شش مورد از بنا های معروف يونان آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 738.9 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 31
بنام يگانه معمار هستی

معبد زئوس معبد زئوس معبدی بوده است که توسط فیدیاس در المپیا برای زئوس ساخته شد. ساختمان با شکوه این معبد بین سال‌های ۴۷۰ تا ۴۵۶ پیش از میلاد به دست یک معمار محلی بنا شد.
ويژگي هاي اين معبد :شش گوشه /با
سنگ هاي اهكي بزرگ كه ستون هاي
تو پر و بزرگ ان را احاطه كردند ساخته
..شد و
نما هاي ان توسط گچ تزيين شده بود.كه تا چند سال پس از پايان , كار ساختمان معبد تنديسي از زئوس در انجا نبود.به همين دليل تنديس ساز ماهري از اتن براي ساختن تنديس ان انتخاب كردند.
موقعيت جغرافيايي معبد در 150 كيلومتري غرب اتن در شهري تاريخي به نام المپيا قرار دارد.شهري كه جايگاه اوليه ي بازي هاي المپيك بوده ونام بازي هاي المپيك از ان گرفته شده , تحقیقات تاریخی نشان میدهد که بازی های المپیک از سال 776 قبل از میلاد آغاز شده است و بعدها در سال 450 قبل از میلاد معبد زئوس توسط ساخته شد (Libon) معماری بنام لیبون (Libon) هر چند كه زئوس با معماري معمولي يونان ساخته شده ولي داراي نوعي عظمت و بزرگي در خودش است كه اين بزرگي با ساخت مجسمه زئوس توسط في دياس با شكوه شد.
في دياس كه بود ؟
في دياس كسي بود كه تجربه ساخت مجسمه هاي بزرگ را داشت كه بيشتر ان ها از عاج و طلا بوده و طبق تحقيقات باستان شناسان كارگاه مجسمه سازي وي در شهر المپيا موجوده. برای سالهاي متمادي معبدزئوس محلي براي جذب ورزشکاران و بازدیدکنندگان از سراسر دنیا بود. در قرن اول میلاد یکی از امپراتورهای روم بنام) گاليگولا قصد آنرا داشت که این مجسمه زیبا را به روم ببرد. اما در میان راه چهار چوب هايي كه براي حمل مجسمه ساخته بودند شکست و خساراتی هم به مجسمه وارد شد بعدها این معبد و مجسمه زئوس در قرن دوم میلادی توسط یونانیان مرمت و باز سازی شد. وبعد به مرور زمان توسط باد و باران و زلزله اسيب هاي جدي به معبد وارد شد تا اين كه بعد از گاليگولا يكي از سروتمندان يونان قبل از قرن پنجم تصميم گرفت تا مجسمه زئوس را از معبد به شهري به نام كنستانتينوپل كه امروزه جزو خاك تركيه و حوالي شهر استانبول است انتقال دهد.
مجسمه زئوس در این شهر تا سال 462 سالم نگهداری شد تا اینکه در این سال در یک آتش سوزی بسیار بزرگ تخریب شد. در اخر به جند تا از ويژگي هاي مجسمه زئوس ميپردازيم:
ارتفاع زئوس 13متر
سطح زئوس به ابعاد 6.5در1متر جاي داده شده
در ارتباط با زيبايي و عطمت اين مجسمه جهانگرد معروف يوناني به نام پاسانياس ميگويد: بر سر اين مجسمه تاجي از برگ زيتون قرار داشت-در دست راست او نشان پيروزي-در دست چپش عصاي سلطنتي كه مينا كاري شده بود . و روي عصا يك عقاب طلا نشسته بود.
كفشهايش طلايي و لباسهايش از پوست حيوانات و گل ياس ساخته شده بود. از بناهايي که در آکروپوليس ساخته شد، پارتنون (معبد مقدس آتنا پارتنوس) نخستين و بزرگترين بن...مطالب دیگر:
📒دانلود طرح توجیهی: تولید ژلاتين📒دانلود طرح توجیهی: تولید فرنچ فرایز سیب زمینی📒دانلود طرح توجیهی: تولید عصاره گیری از گیاهان داروئی📒دانلود طرح توجیهی: تولید اسانس از گياهان داروئي📒دانلود طرح توجیهی: تولید کنسانتره میوه📒دانلود طرح توجیهی: تولید چيپس ميوه جات📒دانلود طرح توجیهی: تولید بخور اکالیپتوس📒دانلود طرح توجیهی: تولید بسته بندي گوشت قرمز📒دانلود طرح توجیهی: تولید شیر، ماست و خامه بسته بندی📒دانلود طرح توجیهی: تولید بسته بندی میوه و سبزیجات📒دانلود طرح توجیهی: تولید عطر و ادکلن با مواد آروماتیک📒دانلود طرح توجیهی: تولید عرقیات معطر📒دانلود طرح توجیهی: انگور📒دانلود طرح توجیهی: تولید آب معدنی📒دانلود طرح توجیهی: تولید توری فلزی📒دانلود طرح توجیهی: تولید تامپون واگن📒دانلود طرح توجیهی: تولید سیم خاردار📒دانلود طرح توجیهی: تولید شیر مرکب خودرو📒دانلود طرح توجیهی: تولید انواع شناورهای صیادی📒دانلود طرح توجیهی: تولید شمش روی📒دانلود طرح توجیهی: تولید شافت های فولادی📒دانلود طرح توجیهی: تولید سازه های فلزی📒دانلود طرح توجیهی: تولید ریخته گری تحت فشار آلومینیوم📒دانلود طرح توجیهی: ریخته گری قطعات چدنی و فولادی📒دانلود طرح توجیهی: ریخته گری قطعات چدن خاکستری و نشکن