معلمی و چارچوب معلمی-50678151

|50678362|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد معلمی و چارچوب معلمی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 70.8 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 28
بنام خدا
مقدمه همه حرفه ها تعریفی دقیق و جا افتاده از تخصص و فعالیتهای عوامل اجرایی خود – چه تازه کار و چه کارآزموده- دارند و این امر تضمینی همه جانبه برای آن افراد است تا خود و همکارانشان را در بالاترین سطح اجرا نگاه دارند. به همین ترتیب، چارچوب معلمی، نه تنها برای معلمان بلکه برای جامعه وسیعتر آموزشی قابل استفاده است، و این معنا را به ذهن متبادر می سازد که معلمان همانند سایر افراد حرفه ای، اعضای یک جامعه حرفه ای هستند. مقدمه از چارچوب معلمی برای مقاصد بسیار متفاوتی می توان استفاده کرد، از برآورده کردن نیازهای یک معلم تازه کار تا تقویت مهارتهای یک معلم کارآزموده. از آنجایی که تدریس امری پیجیده است، خوب است که در مسیر معلمی نقشه راهی وجود داشته باشد که بر حول فهمی مشترک از تدریس ساخته شده باشد: معلمان تازه کار هر روز با مشکلات زیادی روبرو هستند؛ معلمان با تجربه مایلند کارایی خود را افزایش دهند و به همکارانشان در همین امر کمک کنند؛ معلمان موفق شاید بخواهند به عنوان مرجعی برای معلمان کم تجربه تر تلاش کنند.
مقدمه پیچیدگی تدریس بر همه آشکار است و این پیچیدگی جنبه های متعددی از حرفه معلمی را در بر گرفته است. تدریس به لحاظ جسمانی، عاطفی و شناختی طاقت فرسا و پر مسئولیت است. در سطحی کلی تر، می توان معلمی را به مثابه نه یک بلکه چند حرفه در نظر گرفت که مهارتهای مدیریتی، روابط انسانی و هنر های نمایشی را در هم می آمیزد. معلمان به رهبر ارکستر، باغبان، مهندس و هنرمند تشبیه شده اند. در واقع، بسته به اینکه کدام جنبه از حرفه معلمی در نظر است، هر یک از این تشبیهات ممکن است تناسب داشته باشد. معرفی چارچوب چارچوب معلمی به شناسایی آن دسته از جوانب مسئولیت های معلم می پردازد که به پشتوانه مطالعات تجربی و پژوهش های نظری در ارتباط با بهبود یادگیری دانش آموزان مستند گردیده است. این چارچوب تنها راه ممکن برای توصیف معلمی نیست اما بدنبال معرفی آن چیزی است که معلمان بهتر است بدانند و در اجرای حرفه ای خود بتوانند انجام دهند. در این چارچوب فعالیت پیچیده معلمی به 22 مولفه تقسیم می شود که در قالب 4 حوزه مسئولیت تدریس دسته بندی می گردد.
معرفی چارچوب هر مولفه جنبه ای مجزا از یک حوزه را معرفی می کند و 2 الی 5 عنصر به توصیف ویژگی خاصی از یک مولفه می پردازند. مولفه های فعالیت حرفه ای، چارچوبی جامع برای انعکاس جنبه های بسیار مختلف تدریس بدست می دهند. اگرچه مولفه ها مجزا هستند، به یکدیگر ارتباط دارند. برنامه ریزی و آماده سازی معلم بر آموزش او اثر می گذارد و همه اینها تحت تاثیر بازاندیشی در تدریس یک درس قرار می گیرد. بعلاوه، بسیاری از ویژگیهای تدریس، مانند استفاده مناسب از فناوری، به تنهایی تشکیل مولفه نمی دهند بلکه در خدمت همه مولفه ها خواهند بود. چارچوب معلمی
حوزه ها و مولفه ها چارچوب معلمی
حوزه ها و مولفه ها چارچوب معلمی
حوزه ها و مول...مطالب دیگر:
📝آلبوم تصاویر نیروگاه های تجدید پذیر ایران📝اقدام پژوهی - با چه را هکارهایی و چگونه توانستم اختلال در املا نویسی دانش آموز را درمان کنم📝مثال های کاربردی با لوگو در صنعت📝مشارکت اولیا در امور پرورشی، تربیت بدنی و اوقات فراغت(روش تحقيق)📝مقاله حل و فصل اختلافات گمرکي و آيين دادرسي آن در حقوق ايران📝تأثير آموزش پيش دبستاني در پيشرفت تحصيلي دانش آموزان کلاس اول ابتدايي از ديدگاه معلمان📝پروژه کامل مالی طراحی سيستم بهای تمام شده کاشی حافظ📝پروژه مالی بررسی سیستم انبارداری📝رابطه سبک مدیریت مشارکتی مدیران با میزان خلاقیت آموزگاران دوره ابتدایی یک شهر📝پاورپوینت آموزشی والیبال📝بروزترین بانک جیمیل بیش از 30 هزار جیمیل فعال📝بروزترین لیست ایمیل ها با بیش از 50 هزار ایمیل فعال ایرانی📝آموزش اصول برنامه نویسی{برای افرادی که حتی یک خط کد ننوشته اند}📝بانک شماره موبایل با تفکیک مشاغل و منطقه پستی📝بررسي رابطه ي بين يادگيري خودراهبر دانشجويان با خلاقيت آنان📝بانک شماره موبایل ایرانسل کل کشور📝بانک شماره موبایل همراه اول اعتباری-دائمی کل کشور📝خلاصه ی کتاب خواندن متون مطبوعاتی📝خلاصه ی کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی📝خلاصه ی کتاب ترجمه مکاتبات و اسناد1📝خلاصه ی کتاب ترجمه متون مطبوعاتی1📝بررسی روشهای تصفیه اب📝پروژه ایمنی در صنعت برق📝راهنمای گام به گام طراحی سازه های فولادی1 به روش حدی LRFD📝راهنمای گام به گام طراحی سازه های فولادی 2 به روش حدی LRFD