معماری فناوری اطلاعات در سازمان-50678155

|50678366|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد معماری فناوری اطلاعات در سازمان آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 58.3 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 14
بنام دانای توانا مقدمه : در سال 1996 قانونی با عنوان کلینگر کوهن توسط کنگره آمریکا تصویب و به سازمان ها ابلاغ گردید. به موجب این قانون همه وزارتخانه ها و سازمانهای فدرال موظف گردیدند تا معماری فناوری اطلاعات خود را تهیه نمایند. مسئولیت تدوین، اصلاح، و اجرای بر عهده مدیر ارشد اطلاعاتی CIO آن سازمان است. ضرورت وجودی معماری فناوری اطلاعات 1- سازمانهای بزرگ و به ویژه سازمانهای دولتی به دلیل گستردگی خود ناگزیرند از منابع خارجی برای پیشبرد اهداف خود استفاده نمایند که به آن Outsourcing گویند. در چنین شرایطی با وجود پیمانکارهای خارجی شرایط متشنجی در سازمان ایجاد می گردد. به همین جهت لازم است الگو مشخصی تعریف گردد.
2-تنوع فناوری های جدید که در سازمان به کار گرفته می شود.این تنوع فناوری جدید طرح ایده را به وجود می آورد که چارچوبی برای توسعه فناوری اطلاعات در سازمان می باشد.
ضرورت وجودی معماری فناوری اطلاعات 3- تحول سریع محیط های سخت افزاری و نرم افزاری به گونه ای که در سنوات گذشته، محیط ها و فناوری های اطلاعاتی با سرعت چشم گیری در حال تغییر و تحول بوده اند
4- محدودیت های مالی که در سازمانهای دولتی وجود دارد. در نتیجه برای هر هزینه ای، دلایل و توجیهات اقتصادی محکمی مورد نیاز است.
NITS الگوی معماری فناوری اطلاعات Business Information Application Data Technology تغییرات بیشتر پایداری بیشتر NITS الگوی معماری فناوری اطلاعات Business: در این لایه معماری کاری یک سازمان، ماموریت، اهداف، چشم انداز، و راهبردهای درازمدت آن است که در واقع علت وجودی سازمان و نحوه تحقق اهداف آن را بیان می کند.اساسی ترین لایه معماری یک سازمان می باشد، زیرا ماموریت ها و اهداف آن به ندرت تغییر می کند.
Information: در این لایه، عناصر و منابع اطلاعاتی سازمان از دید کاربر، توزیع و دسترس پذیری مطرح می شود بدین معنا که چه اطلاعاتی درسازمان تولید می شود؟
Application: در این لایه انواع برنامه های کاربردی برای تولید و دستیابی به معماری اطلاعات تعیین خواهد شد.
Data: در این لایه محتوا و شکل پایگاه های داده سازمان، الگوهای ذخیره سازی و تبادلی آنها مورد بحث قرار می گیرد.
Technology: در پایین ترین لایه ، محیط سخت افزاری، نرم افزاری و ارتباطی لازم برای اجرای سیستم های اطلاعاتی و گردش اطلاعات و عملیات تعیین می شود.


(Information System) سیستم های اطلاعاتی سیستم های اطلاعاتی که در لایه معماری کاربردها در الگوی پنج لایه NIST قرار می گیرد و وظایفی چون جمع آوری ، پردازش، ذخیره سازی، تجزیه و تحلیل و توزیع اطلاعات را به عهده دارند. جمع آوری پردازش و تبدیل تولید خروجی ها ذخیره سازی داده ها دستورالعمل محاسبات گزارشات مزایای سیستم های اطلاعاتی 1- مشارکت بیشتر در تصم...مطالب دیگر:
🔍مقاله شرحی از چند عارف و شاعر🔍مباحث و دیدگاه های موجود در زمینه تعامل انتقال فناوری و توسعه در كشورهای در حال توسعه🔍تحقیق ماشین های تزریق پلاستیک🔍ماشین آلات تزریق🔍الگوریتم های هیوریستیک ها🔍کاربرد لیزر در صنعت سرامیک🔍تحقیق قانون كار (قراردادهای كار در ایران)🔍فرایند کره تراشی🔍مقاله صنعت توریسم🔍آزمایشات غیر مخرب🔍آریگونی در صنعت نساجی🔍تکنیک FMEA🔍پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی (معماری های تک و اکوتک)🔍تحلیل سیستم ها و برنامه ریزی EFQM مورد بررسی در شركت ایرالكو🔍میکروکنترلر 8051🔍گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در نمایندگی بیمه🔍دستگاه سوئیچ دیجیتال🔍تقویت کننده سیگنال🔍تحقیق نظریه نقطه تثبیت🔍پیاده سازی VLSI یك شبكه عصبی آنالوگ مناسب برای الگوریتم های ژنتیك🔍گزارش آشنایی با مشخصات كلی الكتریكی پست 63 كیلو ولتی كمال آباد كرج🔍تحقیق در مورد پریز برق، نیرو رسانی و كلیدها و فیوزها، نیرو رسانی و كلیدها و فیوزها🔍مقاله درمورد مسائل آمار🔍گزارش کارآموزی در برق منطقه ای نیروگاه برق🔍بررسی راه انداز ال ای دی [LED]