معماری فولدینگ-50678156

|50678367|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد معماری فولدینگ آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 514.2 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 14


=
معماری نئو باروک ؛ کالبد بنا و سطوح مواج دیوارها انعطاف پذیر و در فولد با تکنولوژی جدید
=
معماری ارگانیک ؛ ساختمان های ساخته شده با توجه به شرایط محیطی

فولدینگ یکی از سبک های مطرح در دهه پایانی قرن گذشته بود . فولدینگ در معماری از اوایل دهه 1990 مطرح شد .
اولین نظریه پرداز: فیلسوف فقید فرانسوی ، ژیل دلوز .

فلسفه دلوز ، یک فلسفه افلاطون ستیز و دکارت ستیز است و عمودگرایی ، طبقه بندی و سلسله مراتب مردود می داند .از نظر دلوز ، هستی از زیر بناهای عقل ریاضی استخراج نشده است . وی در کتاب معروف خود ، ضد ادیپ سرمایه داری و اسکیزوفرنی ( 1972) خرد مدرن را مورد پرسش قرار داد . از نظر دلوز ، خرد هر جایی است. زیر بنا و روبنا وجود ندارد.دلوز در کتاب خود به نام ، فولد ، لایبنیتز و باروک ( 1982 ) جهان را چنین تبیین می کند : " جهان به عنوان کالبدی از فولدها و سطوح بی نهایت که از طریق فضا ، زمان فشرده شده ، در هم پیچ و تاب خورده و پیچیده شده است . " دلوز هستی و اجزاء آن را همواره در حال شدن می بیند . بحث ریزوم:


دلوز به همراه یار همفکر خود ، فیلیکس گاتاری ، مقاله ای به نام " ریزوم " در سال 1976 در پاریس منتشر کرد . این موضوع در کتاب هزار سطح صاف ( 1980) به صورت کامل تر توسط این دو مطرح گردید. رزیوم گیاهی است بر خلاف سایر گیاهان ، ساقه آن به صورت افقی و در زیر خاک رشد می کند . برگ های آن خارج از خاک است . با قطع بخشی از ساقه آن ، این گیاه از بین نمی رود ، بلکه از همانجا در زیر خاک گسترش می یابد و جوانه های تازه ایجاد می کند.
این دو متفکر با مطرح نمودن بحث ریزوم ، سعی در بنیان فکنی اندیشه غرب کردند و اصول اولیه آن را زیر سوال بردند . از نظر آنها ، عقلانیت غرب به صورت سلسله مراتب عمودوار ، درخت گونه و مرکز مدار است . فولدینگ به دنبال تعدد است و می خواهد سلسله مراتب را از بین ببرد . هیچ اندیشه ای بر دیگری ارجحیت ندارد ،، به عبارت دیگر فولدینگ می خواهد منطق دو ارزشی را دیکانستراکت کند و کثرت و تباین را جایگزین آن کند . فولدینگ هم مانند دیکانستراکشن در پی از بین بردن مبناهای فکری تمدن غرب و بالاخص منطق مطلق و ریاضی گونه مدرن است .
فولدینگ ، افقی گرایی را مطرح می کند . فولد یعنی چین و لایه های هزار تو ، یعنی هر لایه در کنار لایه دیگر ، همه چیز در کنار هم است ، از نظر فولدینگ همه چیز همسطح یکدیگر است .
= نئوباروک

معماری نئو باروک نیز نامیده می شود . در معماری باروک ، سبک های یونانی ، رومی ، شرقی ، رومانسک ، گوتیک و کلاسیک روی یکدیگر تا می شوند و کالبد بنا و سطوح مواج دیوارها نسبت به شرایط انعطاف پذیرند . همانگونه که در انعطاف پذیری احجام و سطوح مختلف توسط تکنولوژی جدید ، که همان رایانه است ، انجام می شود . تک...مطالب دیگر:
📂پاورپوینت درباره تأثير باقيمانده سموم دفع آفات نباتي وكودهاي شيميايي ، آنتي بيوتيكها و فلزات سنگين در ايمني مواد غذايي📂پاورپوینت درباره تاریخ طب📂پاورپوینت درباره تاریخچه جوشکاری📂پاورپوینت درباره تبلیغات اینترنتی و تاثیرات آن📂پاورپوینت درباره تجزيه و تحليل سيستمها📂پاورپوینت درباره تخصيص منابع (Resource Allocation)📂پاورپوینت درباره تدوین استراتژی های مدیریت منابع انسانی📂پاورپوینت درباره تسعير ارز و استاندارد حسابداري شماره📂پاورپوینت درباره تعريف سلامت وبيماري📂پاورپوینت درباره تعهد به تسلیم کالا و ضمانت اجرای آن در کنواسیون وین 1980📂پاورپوینت درباره تغذیه در زنان 60 تا 45 سال سالم📂پاورپوینت درباره تغذیه گیاهان زراعی📂پاورپوینت درباره تغذيه در سنين بلوغ ونوجوانی📂پاورپوینت درباره توزیع میانگین نمونه📂پاورپوینت درباره توزیع و نگهداری دارو(سیاست ها و روش ها)📂پاورپوینت درباره تئوری های مدیریت📂پاورپوینت درباره جستجو و اندازه گیری عوامل نگهدارنده و مواد افزودنی در شیر📂پاورپوینت درباره جمهوری آفریقای جنوبی📂پاورپوینت درباره حسابداري ترکيب واحدهاي تجاري📂پاورپوینت درباره خدمت📂پاورپوینت درباره داروهاي ديورتيك📂تحقیق در مورد نظارت و كنترل در مديريت 17 ص 📂تحقیق در مورد نکاتی اصولی و لازم جهت برنامه ریزی ورزشی 📂تحقیق در مورد ويروس ها چگونه منتشر مي شوند 11 ص 📂تحقیق در مورد همه چیز درباره موتور های جستجو گر درجهان 72 ص