مفاهیم برنامه ریزی-50678166

|50678377|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد مفاهیم برنامه ریزی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 433.5 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 35
بسم الله الرحمن الرحیم
مفاهیم برنامه ریزی فهرست مطالب 1- تعاریف و مفاهیم برنامه ریزی
2- برنامه ریزی و کنترل
3- برنامه ریزی استراتژیک
4- برنامه ریزی عملیاتی
5- نگاهی به برنامه پنجم توسعه پست تعاریف و مفاهیم
تعریف برنامه ریزی:
برنامه ریزی عبارت از یک سلسله عملیات منظم، سیستماتیک و مرتبط با یکدیگر بوده که به منظور دستیابی به یکسری اهداف معین و مشخص توسط یک نهاد، سازمان و یا دولت برای یک مدت معین انجام می گیرد.
برنامه ريزي تعریف برنامه ریزی برنامه ريزي عبارت است از تهيه و توزيع و تخصيص امکانات محدود براي رسيدن به هدف هاي مطلوب، در حداقل زمان و با حداقل هزينه ممكن
برنامه ريزي فرايند دستيابي به اهداف سازمان است
در يك كلام برنامه ريزي يعني تعيين فعاليت هاي اثربخش در جهت تحقق هدف به بهترين شكل ممكن (كارآيي)
هدف فعاليت تعاریف و مفاهیم عناصر کلیدی برنامه ریزی:
1- روش برنامه ریزی
2- محیط اجتماعی
3- سیستم برنامه ریزی
4- برنامه ریز

تعاریف و مفاهیم دلایل ضرورت برنامه ریزی:
1- تصحیح کننده رفتار
2- رفتار عقلایی و افزایش کارایی
3- محدودیت منابع

انواع برنامه ریزی:
1- از نظر زمانی(کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت)
2- از نظر مکانی(کلان، بخشی، منطقه ای)
3- از نظر حوزه عملکرد(اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی) درصورت وجود برنامه‏ريزي
فعّاليّت‏ها بر پاية حقايق و توجيه‏هاي علمي و اقتصادي
صورت مي‏گيرد نه بر اساس حدس و گمان ويژگي‏هاي يك برنامه خوب روشن و قابل فهم باشد (داراي هدف‏ها و فعّاليّت‏هاي كمّي)
به‏آساني بتوان آن‏را اجرا كرد (آرماني نباشد)
جامع باشد (دربرگيرنده كليه جنبه‏هاي عملياتي باشد)
متعادل باشد (منابع به‏طور متوازن توزيع شده‏باشد)
انعطاف‏پذيري داشته‏باشد
مدّت زمان مشخص داشته باشد
بامشاركت كاركنان ذيربط، تدوين شده باشد
به جنبه‏هاي انساني نيز توجه داشته باشد
برنامه ریزی و کنترل برنامه ریزی و کنترل رابطه بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند بطوریکه بسیاری از دانشمندان سیستم برنامه ریزی را بدون کنترل بی معنی دانسته و عنوان می کنند که بدون وجود نظارت و کنترل هیچ سیستمی نمی تواند به بالاترین ظرفیت خود برسد.
تعریف نظارت و کنترل:
فعالیتی است که باعث تطبیق عملیات انجام شده با اهداف برنامه می شود. به عبارت دیگر، نظارت مستمر می تواند اهداف مورد نظر را از انحراف حفظ نماید. برنامه ریزی استراتژیک تعريف استراتژي: ( Strategy )
استراتژی مفهومی نظامی دارد و ”نقشه یا طرحی برای عمل“ ترجمه شده است. بنا به تعریف استراتژی برنامه، الگوي رفتاري، سياست يا تصميمي است كه سمت و سوي ديدگاهها و جهت حركت سازمان را نشان مي دهد و به معني راهبرد مي باشد.
تعريف برنامه ريزي استراتژيك: (Strategic Pla...مطالب دیگر:
📚طراحي و ساخت آينه تمام دي الكتريك باند وسيع در طيف مرئي📚شبيه سازي آشكارساز نوري بهمني با استفاده از مدل مداري📚روشي جديدجهت آموزش شبكه عصبي MLP با استفاده ازقوانين فازي📚كنترل فشار دستگاه تنفس با استفاده از كنترلگر تطبيقي غير مستقيم📚توسعه روش جهت تقریب ذوزنقه ای اعداد فازی📚استفاده از سیستم های GIS در جمع آوری اطلاعات تحلیل و مدیریت شبکه توزیع📚ربات افزایش بازدید سایت📚دوره خود ارزيابی بر اساس مدل EFQM📚سنتز صحبت طبيعي فارسي با استفاده از روش اتصال قطعات صحبت📚نقد و بررسي ديدگاههاي موجود در مورد توابع اكيداً حقيقي مثبت📚سيستم مونيتورينگ دز محيطي📚كليد الكترونيكي📚سيستم تحليل گر متن فارسي با استفاده از شبكه عصبي📚سنجش كيفيت تصاوير ديجيتال فشرده شده زبان اشاره فارسي📚بررسي روشهاي پيش بيني بار در شبكه هاي توزيع برق📚تشخيص مؤلفه هاي شناختي مغز درتحريك صوتي با استفاده از الگوريتم ژنتيك و طبقه بندي كننده ي KNN📚يك الگوريتم جديد پيش بيني با استفاده از كوانتيزاسيون خطا در فيلتروفقي RLS📚طراحي كنترل كننده لغزشي براي موتور پله اي مغناطيس دائم📚دانلود کتاب زبان بدن نوشته آلن پیز📚دانلود حل المسائل علم مواد کلیستر📚دانلود کتاب احکام برای مصاحبه استخدامی📚41-بررسی عوامل موثر در طراحی سرریز پلكانی با جریان پیوسته (Skimming flow)📚42-ارزیابی خسارت لرزه ای قابهای خمشی بتن مسلح در طراحی بر اساس عملكرد با استفاده از تحیل بار افزون📚دسته بندي سني افراد از روي سيگنال ECG به كمك بعد فركتالي و شبكه هاي عصبي📚راهكارهاي عملي در صرفه جويي و استفاده بهينه از مقادير انرژي