بروکراسی درکشورهای توسعه یافته-50684788

|50684999|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بروکراسی درکشورهای توسعه یافته آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 840.3 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 17

عناوین: 1- فرهنگهای مدنی
2- بروکراسی در بریتانیا(انگلستان)
3- بروکراسی در ایالات متحده آمریکا
4- بروکراسی در ژاپن


به رغم اینکه تعداد کشورهای توسعه یافته کم هستند
ولی با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. فرهنگ های مدنی آلموند ، ویژگی های سیاسی مشترک انگلیس ، آمریکا و مستعمرات قبلی انگلیس را فرهنگ مدنی می نامند. فرهنگ مدنی فرهنگی است مشارکتی و کثرت گرا. این فرهنگ سیاسی مبتنی بر ارتباط و ترغیب و به عنوان یک فرهنگ اجماع و تنوع است ، اجازه تغییر می دهد ولی آن را تعدیل می کند. تحقیقات نشان می دهد که انگلیس و آمریکا بیش از سایر کشورهای مترقی، دارای این ویژگی ها هستند ، با این تفاوت که انگلیس دارای « فرهنگ مدنی طبقاتی » ولی آمریکا دارای «فرهنگ مدنی مشارکتی » می باشد .بر خلاف فرانسه و آلمان ، دو کشور انگلیس و آمریکا از ثبات سیاسی برخودار بوده اند و شرایط به آنها اجازه داده است که مشکلات تغییر سیاسی خود را جزﺀ به جزء حل کنند و نهادهای سیاسی خود را به طورمداوم و بلاانقطاع ایجاد نمانید.
پیشرفت گام به گام سیاسی ، باعث شده است که این دو کشور راًساً سیستم سیاسی دلخواه را انتخاب نمایند و اداره نیز توانسته است به طور همزمان ، شکل متناسب با سیاست را انخاب کند. همسویی سیاست و اداره ، باعث ایجاد تعادل شده است . البته اداره هرگز نتوانسته است بر سیاست تسلط داشته باشد ؛ و ماشین سیاست نیز هیچگاه از حرکت باز نایستاده است. تا اواسط قرن نوزدهم ،در انگلستان گزینش به صورت شخصی و حمایتی بود و بعداٌ بر شایستگی مبتنی گردید . در آمریکا نیز سیستم تاراج مشاغل در سال 1883شروع به تحلیل رفتن کرد ولی هیچگاه در کلیه سطوح اداری از بین نرفت .
فرق عمده آمریکا و انگلیس آن است که در انگلیس سازمان ها اثر بخشی خود را با اتکاء به الگو های قدیمی روابط بالا دست و پایین دست حفظ می کنند ، امّا در امریکا برای دستیابی به همان نتایج ، نیاز به برخی مقرّرات عمومی می باشد . این تفاوت ها در امور ستادی وعملیاتی آنها اثر گذاشته است . به گونه ای که در انگلستان حاصل آن یک بوروکراسی منظم ، متقارن ، محتاط، متشکل ، منسجم و قدرتمند می باشد . در آمریکا حاصل این تفاوت ها یک بوروکراسی رقابتی تر ،تجربی تر ، پر سر و صدا و غیر منسجم و کم قدرت ولی پویا است . بوروکراسی در بریتانیا (انگلستان): بوروکراسی بریتانیا در یک نظام سیاسی واحد و پارلمانی عمل می کند . واحد اصلی اداری این کشور وزارتخانه است و صنایع ملی شده و شرکت های عمومی نیز مکمل آنها هستند ، ولی خارج از چارچوب وزارتخانه ، عمل می کنند . تعداد وزارتخانه ها در انگلیس به دفعات تغییر می کند .
وزیر در مقابل مجلس مسئول است . زیر نظر وزیر، یک فرد به عنوان دبیر دائمی (وزیر دوم ) قرار دارد که با تغییر وزراء و دولت ها تغییر نمی کند .. یک یا چند معاون اول و دائمی نیز وجود دارند. معاونان ...مطالب دیگر:
📝بررسی تاریخچه ی ایوان و عملکرد آن در معماری ایران📝فیلم نحوه انجام آزمایش تعيين مقاومت فشاري مغزه(کر گیری)📝بررسی فرق بین مدارا و مداهنه در امر حکومت دینی در منشور امام علی علیه السلام📝فیلم نحوه انجام آزمايش تعيين هواي بتن تازه📝فیلم نحوه نمونه گيري و نگهداري نمونه هاي بتن📝فیلم نحوه انجام آزمايش تعيين مقاومت بتن پلاستيك به همراه نمونه گيري و تعيين مدول الاستيسيته📝فیلم نحوه انجام آزمايش تعيين وزن مخصوص حقيقي و ظاهري و جذب اب مصالح📝فیلم نحوه انجام آزمايش قيف مارش و مادبالانس📝برنامه دوست یاب📝آموزش زبان کوردی (استاد مصطفی خرم دل)📝آموزش تعمیرات سخت افزاری موبایل با طعم پرتقال📝فیلم نحوه انجام آزمايش تعيين درصد قير مخلوط آسفالتي📝کاملترین دوره تصویری آموزش فتوشاپ به زبان فارسی به همراه هزاران پروژه📝♨️ فیلم آموزشی کامل وردپرس به زبان فارسی ♨️📝ساخت شماره مجازی برای برنامه های واتساپ/تلگرام/اینستا/و......📝سوم ریاضی جبرو احتمال📝نمونه سوالات #رياضى . #دهم📝بهترین دیکشنری پیشرفته حرفه ای برای اندروید📝ارائه مدل جهت شناسایی عوامل موثر بر اشتیاق مشتریان📝آس بادهای مناطق کویری، مصداق معماری پایدار و شگردشناسی نیروی باد در معماری فراموش شده ایرانی📝بررسی اثربخشی فضاهای باز مجتمع های مسکونی بر افزایش تعاملات اجتماعی و حس تعلق به مکان ساکنین📝بررسی تأثیر سلامت روان بر گرایش جامعه به معماری پایدار📝ارزیابی اثرات گردشگری در منطقه نمونه گردشگری قوری قلعه کرمانشاه📝ارزيابی طرح توسعه گردشگری پايدار روستايی در منطقه سامان شهركرد📝ارزیابی اثرات گردشگری در نواحی روستایی (مطالعه موردی؛روستای کهمان،استان لرستان)