کشاورزی-50687272

|50687483|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد کشاورزی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 4.7 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 35

مقدمه:
كشاورزي در بر گيرنده مجموعه‌اي از فعاليت‌هاي اقتصادي مي‌باشد كه هدف از آن تهيه نيازهاي خوراكي جامعه و توليد اوليه كشاورزي براي ديگر بخش‌هاي توليدي از جمله صنعت است.
از ميانه‌‌هاي دوره قاجاريان، بخش كشاورزي ايران برخلاف هدف گذشته به جاي رشد متناسب با نياز بخش‌هاي مختلف داخلي به تدريج به توليد براي صنايع كشورهاي استعمار كشيده شد. با اين تغيير جهت تأمين مواد غذايي براي جمعيت كشور دچار نارسايي شد و قحطي و بيماري ناشي از آن مرگ و ميرهاي مزمن و حادي را به وجود آورد.
بخش كشاورزي در ايران با وجود وابسته شدن از نظر نوع توليد به طور نسبي به بازار جهاني و سلطه سياست‌هاي استعماري برآن، توانست تا دهه پس از كودتاي 1332 نيز با افت‌خيزهايي به تقاضاي داخلي پاسخ دهد.
در سال‌هاي پس از كودتاي 1332 كشاورزي ايران مانند بخش صنعت مي‌رفت تا در مسير رشدي وابسته قرار گيرد اما در كنار ايجاد واحدهاي بزرگ و نوين دامپروري و مرغداري و برخي كشت صنعتها، كشاورزي ايران به ويژه زراعت و دامپروري سنتي، در برابر موج‌هاي وابستگي ايستادگي كردند.
پراكندگي روستاها در ايران (به جز استانهاي شمالي)، كمبود آب و كوچك بودن زمينهاي كشاورزي آبي ايران را مي‌توان از جمله عوامل اساسي تأخير در وابستگي بخش كشاورزي ايران دانست.
بهره‌برداري‌هاي كشاورزي برحسب نوع فعاليت و استان1382: سطح زیر کشت محصولات سال 88: تولید محصولات زراعی و باغی: هزار تن ماخذ: بانک مرکزی ایران در سال زراعی 84-1383:
مجموع توليد محصولات زراعي و باغي 82.5ميليون تن بود که نسبت به سال زراعي گذشته 7.1درصد افزایش داشت. در اين سال مجموع توليد محصولات زراعي 67.8ميليون تن و محصولات باغي 14.7ميليون تن برآورد گرديد که نسبت به سال گذشته به ترتيب از 5.9و 12.2درصد رشد برخوردار بوده اند. همچنين مجموع توليد غلات (گندم، برنج (شلتوک)، جو و ذرت دانه اي) به حدود 23.3ميليون تن رسيد که در مقايسه با سال قبل، از 1.3ميليون تن (6 درصد) افزايش برخوردار بود.
در سال زراعي ١٣٨5:
مجموع توليد محصولات زراعي و باغي 88.8ميليون تن بود که نسبت به عملکرد سال قبل 4.8درصد رشد داشت. رشد مزبور درسال قبل 7.1درصد بوده است. مطابق اين برآورد، مجموع توليد غلات کشور شامل گندم، شلتوک برنج، جو و ذرت دانه اي دراين سال زراعي 4 /22 ميليون تن بود.
در سال زراعي 86-1385:
مجموع توليد محصولات زراعي وباغي بالغ بر 90 میلیون تن برآورد گرديد که نسبت به عملکرد سال قبل 3.6درصد رشد نشان مي دهد. از اين ميزان، 73.5ميليون تن به محصولات زراعي و 16.5ميليون تن به محصولات باغي اختصاص داشت که در مقايسه با سال قبل به ترتيب از رشدي معادل 3.1و 6.1درصد برخوردار بودند.
.
ماخذ: وزارت جهاد :عملكرد در هكتار محصولات زراعي سال زراعی87-86 مشكلات زراعي ايران:
1. كمبود آب و وسايل آبياريمطالب دیگر:
📚تحقیق در مورد حسابرسی 📚تحقیق در مورد حضرت ابراهيم(ع) 📚تحقیق در مورد حدیث معراج 📚تحقیق در مورد حكومت علوي و جريان هاي اجتماعي 25 ص 📚تحقیق در مورد خاك شناسي 15 ص 📚تحقیق در مورد خارپوستان 📚تحقیق در مورد خرپا 📚تحقیق در مورد حجاب در نظر عالمان 100 ص 📚تحقیق در مورد خلاصه‌اي از زندگينامه حضرت مهدي 27 ص 📚تحقیق در مورد دامنه 📚تحقیق در مورد دلفين 📚تحقیق در مورد درس رياضي دانش آموزان رياضي نمودار آماري 📚تحقیق در مورد دين زرتشت 📚تحقیق در مورد دنده هاي خورشيدي يا سياره اي در جعبه دنده ها 73 ص 📚تحقیق در مورد رابطة افسردگي با عوامل خانوادگي دانشجويان دختر رشته حسابداري 97 ص 📚تحقیق در مورد راز حروف مقطعه در قرآن 24 ص 📚تحقیق در مورد راه هاي مقاوم سازي ساختمان ها 22 ص 📚تحقیق در مورد راهكارهاي تقويت اتحاد ملي و انسجام اسلامي در جامعه 30 ص 📚تحقیق در مورد راهكار هاي مناسب براي مقابله با تهاجم فرهنگي 6 ص 📚تحقیق در مورد راهکارهای مقابله با بیابان زایی 40 ص 📚تحقیق در مورد راههاي بهبود آموزش درس رياضي 📚تحقیق در مورد راهكارهاي توسعه نيروي انساني نخبه و پيشگيري از فرار مغزها 95 ص 📚تحقیق در مورد رحلت امام 📚تحقیق در مورد رتبه‌بندي كشورها در زمينه بسترسازي الكترونيكي 32 ص 📚تحقیق در مورد رذايل اخلاقي 103 ص