کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا-50687275

|50687486|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 542.5 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 29
موضوع سیمینار:

(High Efficiency Liquid Chromatography)( (HPLC) بسم الله الرحمن الرحیم: 1 تاریخچه کروماتوگرافی
توسعه کروماتوگرافی مایع با فشار بالا در اواسط دهه 1970 انجام شد و پیشرفت و تکامل آن مقارن شد با تکامل مواد پک شده درون ستون کروماتوگرافی و همچنین دتکتورهای اتوماتیکی که می توانستند بصورت آنلاین مقدار عبور مایع را محاسبه نمایند. کاربردهای کروماتوگرافی
در اواخر دهه 1970 ، روشهای جدیدی شامل کروماتوگرافی مایع با فاز معکوس این امکان را فراهم کرد تا جداسازی ترکیبات بسیار مشابه ، عملی گردد. در دهه 1980 ، بطور رایجتری از HPLC برای جداسازی ترکیبات کیمیاوی استفاده می شده است.
تکنیکهای جدید روشهای جداسازی ، شناسایی ، خالص سازی و محاسبه مقدار را متفاوت از گذشته توسعه داد. همچنین برای تسهیل در کار HPLC ، کامپیوتر و اتوماسیون به سایر روشها اضافه گردید.

به مرور تکامل انواع ستونها ، تولید ستونهای بسیار باریک ، ستونهای پیوسته باعث سرعت در کار HPLC گردید. در دهه گذشته شاهد ظهور میکرو ستونها و ستونهای تخصصی شده برای HPLC بوده ایم. قطر معمول میکروستونها یا ستونهای مویی شکل ، حدود µm 3 تا µm 200 دارد.
طول ستونهای HPLC سریع ، کمتر از ستونهای HPLC معمولی و برابر mm 3 است و در بخشهای بسیار کوچک در دستگاه HPLC جاسازی می گردند.

هر چند که امروزه HPLC مورد توجه تحقیقات بیوتکنولوژیکی ، کیمیاوی و بیوکیمیاوی و همچنین صنایع داروسازی است اما این موارد فقط 50 درصد استفاده کنندگان HPLC را نشان میدهد 2 کروماتوگرافی مايع با فشار زياد HPLC
می دانيم كه كروماتوگرافی روشی است برای شناسائی و جدا سازی و اندازه گيری مواد. HPLC يعنی كروماتوگرافی مايع با فشار زياد يا كروماتوگرافی مايع با كاركرد عالی است. HPLC از دو فاز ثابت و متحرک تشكيل شده است. كه فاز ثابت ممكن است جامد و يا مايع باشد و فاز متحرک مايع است. HPLC بدون شک ، سریع‌ترین رشد را در بین تمام روش‌های جداسازی تجزیه‌ای با فروش سالیانه در گستره بیلیون دلار داشته است. دلایل این رشد انفجارآمیز عبارتند از حساسیت روش ، سازگاری سریع آن برای انجام اندازه‌گیری‌های کمی صحیح ، شایستگی آن برای جداسازی مواد گونه‌های غیرفرار یا ناپایدار در مقابل گرما و مهم‌ تر از همه ، کاربرد گسترده آن برای موادی است که در صنعت ، زمینه‌های مختلف علوم و جامعه اهمیت درجه اول را دارند. مزیت کروماتوگرافی نسبت به ستون تقطیر این است که به آسانی می‌توان به آن دست یافت. با وجود اینکه ممکن است چندین روز طول بکشد تا یک ستون تقطیر به حداکثر بازده خود برسد، ولی یک جداسازی کروماتوگرافی می‌تواند در عرض چند دقیقه یا چند ساعت انجام گیرد.یکی دیگر از مزایای برجستة روشهای کروماتوگرافی این است که آنها آرام هستند. به این معنی که احتمال تجزیة مواد جداشونده به وسیله ای...مطالب دیگر:
📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق شبکه های اجتماعی📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق شکاف دیجیتالی📖تاثیر بازاریابی داخلی بر رفتار استراتژیک کارکنان شرکت سایپا با تاکید بر نقش میانجی تعهداستراتژیک📖5000 دایرکتوری ثبت لینک (Link Building)📖دانلود پاورپوینت سیستم های هوشمند یا خبره📖دانلود پاورپوینت سیستم گزارشگیری مدیریت (MRS)📖جزوء تست های سه سال اخر بازاریابی📖کتاب تئوری های حسابداری📖کتاب چشم اندازهای تحقیق در حسابداری📖جزوء اقتصاد خرد و کلان📖کتاب اقتصاد کلان📖کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد کلان📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت فرهنگی و شبکه های اجتماعی📖لیست کلمات مخفف انگلیسی همراه با معنی فارسی در زمینه مدیریت (مالی بانکی حسابداری)📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش کیفیت زندگی📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت تحصیلی📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق دلبستگی📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاب آوری📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق تحریف های شناختی📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق خود کنترلی📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های تفکر📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های حل مسئله📖مبانی نظری و پیشینه تحقیق اتیسم📖4 نمونه سوال آزمون toefl