کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین-50687284

|50687495|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 1.4 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 25
بنام خدا سیاست جمعیتی
براساس نگرش اسلام
به «معنی زندگی و جامعه‌سازی»

جمعیت و توسعه جمعیت و توسعه هو الله
رب العالمين الاسلام يعلو ولايعلي عليه مراحل بحث: درسه مرحله:
موضوع‌شناسی: جمعیت‌شناسی
حکم‌شناسی: نگرش و راهبرد دین
آینده‌سازی: سیاست جمعیتی آینده
جمعیت‌شناسی (دموگرافی):
مطالعه حجم، ترکیب، ساختار، توزیع، رشد، تحولات، فعالیت‌ها، حرکت‌های جمعیتی
و بررسی رابطه آنها با عوامل فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی، اجتماعی مرحله اول: موضوع‌شناسی مباحث جمعیتی برای کسانی قابل تحلیل و درک است که:
در مقیاس بین‌نسلی و در بستر تمدنی، جمعیت را مطالعه کنند؛
توان تحلیلهای آینده‌پژوهانه در تشخیص روندها و محیط‌ها داشته باشند؛
نسبت به سرنوشت آیندگان حساس باشند؛
در مقیاس «کل بشر» احساس و تفکر داشته باشند. توسعه در صورتی پایدار است که:
بهینه‌سازی رفاه برای یک نسل موجب گسترش آن برای نسل‌های آتی نیز باشد.

در رویکرد «توسعه انسانی»،
میزان توسعه = میزان نیروی انسانی مولّد نسبت به جمعیت کل توسعه و پیشرفت:

توسعه فرآيندی است که با بهره‌گیری از اندیشه جمعی و ابزارها، بهره‌برداری بهینه از منابع، برای بهینه‌سازی رفاه بشر در امید به زندگی، سلامت، درآمد کافی و دست‌یابی به دانش انجام شود. سیاست جمعیتی: سیاست جمعیتی یعنی:
مجموعه تدابیر برای کاهش یا افزایش جمعیت در یک منطقه یا مناطق مختلف، در بازه زمانی مشخص، به‌طوری‌که منجر به توسعه پایدار گردد. + معادله مبنایی سیاست‌گذاری جمعیتی شاخص جمعیت مناسب سیاست‌ جمعیتی قواعد جمعیت‌شناسی
(برآیند وضعیت سرزمین، منابع، جمعیت و قانون) حداکثرسازی تولید تناسب بین جمعیت و منابع موجود اولویت رفاه اولویت امنیت یا یا متناسب با کدام معنی از زندگی؟ سیاست‌های کلان جمعیتی:
1. راهبرد کاهش: رویکرد و دیدگاه مالتوس‌گرایان:
رشد جمعیت تصاعد هندسی و رشد مواد غذایی تصاعد حسابی است پس با این رشد جمعیت، غذای کافی برای بقاء وجود نخواهد داشت.
مالتوس، جمعیت زیاد را تجمع‌های کارگری و فقرا در حاشیه‌های شهر تصویر کرد و به صراحت فقرا را عامل فقر و بدبختی دانست.
براساس تئوری خودش، کاهش دستمزد کارگران را پیشنهاد داد تا بیشتر زیر بار فشار بروند و تولید نسل نکنند و با این‌کار به کارخانه‌داران خدمت کرد.
نومالتوسی‌ها مانند میدوز اعتقاد به شتاب تخلیه منابع دارند و می‌گویند با این رشد جمعیتی منابع روی زمین تا 100سال آینده به پایان خواهد رسید. مالتوس در انتهای قرن 17 که جمعیت جهان حدود 300 میلیون بود ادعا کرد:
تا قرن بیستم جمعیت جهان به یک میلیارد می‌رسد و نسل بشر بواسطه نزاع‌ها بر سر غذا و آب از بین می‌رود. دیدگاه و رویکرد مایکل تودارو (نظریه‌پرداز توسعه):
تاثیر افزایش جمعیت: گسترش بازار، افزایش تحرّک نیروی کار، ...مطالب دیگر:
📜آشنایی با دستورالعمل ها و نحوه ارزشیابی كاركنان📜آشنایی با عناصر گوناگون آمیخته های تبلیغات📜بررسی برند های معروف دنیا (مبانی 2)📜برند📜بودجه کل کشور نهایی📜تبلیغات تلویزیونی در گذشته، حال، آینده📜تولید ناب و ERP📜اثر تجارت خارجی بر رشد اقتصادی ایران📜اثرات بودجه بر رشد اقتصادی📜اثرات نفت بر اقتصاد كشور و محیط زیست مناطق📜ارائه روشی برای اولویت بندی صنایع ایران بر مبنای قابلیت بازارسازی بین المللی و تجارت الكترونیكی📜ارزشهای فرهنگی و جهت گیریهای كاركنان📜ارزشیابی مهارت شغلی📜ارزیابی عملكرد كاركنان📜استاندارد بین المللی ایزو 14001📜استراتژی تولید چگونه به كلاس جهانی می رسد📜استراتژی در اقتصاد📜استقرار نظام 5S در دانشكده فنی و مهندسی📜اسلام و بیمه📜روشهای تولید دیسک ترمز📜اصول انبار داری📜پاورپوینت تولید انواع مخازن cng📜اصول علم اقتصاد 1📜اصول کلی در اقتصاد📜اصول و تنظیم وكنترل بودجه دولتی