تحقیق کاربرد معادلات در مهندسی-627078

|627289|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق کاربرد معادلات در مهندسی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

تعداد صفحات: 13

مقدمه و فهرست مطالب تحقیق کاربرد معادلات در مهند سی را در قسمت پایین می توانید مشاهده کنید.

مقدمه:

معادله‌ای است بیانگر یک تابعی از یک یا چندین متغیر وابسته و مشتق های مرتبه های مختلف آن متغیرها. بسیاری از قوانین عمومی طبیعت (در فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و ستاره‌شناسی) طبیعی‌ترین بیان ریاضی خود را در زبان معادلات دیفرانسیل می‌یابند. کاربردهای معادلات دیفرانسیل همچنین در ریاضیات، بویژه در هندسه و نیز در مهندسی و اقتصاد و بسیاری از زمینه‌های دیگر علوم فراوان‌اند .

معادلات دیفرانسیل در بسیاری پدیده های علوم رخ می دهند. هر زمان که یک رابطه بین چند متغیر با مقادیر مختلف در حالت ها یا زمان های مختلف وجود دارد و نرخ تغییرات متغیرها در زمان های مختلف یا حالات مختلف شناخته شده است میتوان آن پدیده را با معادلات دیفرانسیل بیان کرد. به عنوان مثال در مکانیک، حرکت جسم به وسیله سرعت و مکان آن در زمان های مختلف توصیف می شود و معادلات نیوتن به ما رابطه بین مکان و سرعت و شتاب و نیروهای گوناگون وارده بر جسم را میدهد. در چنین شرایطی می توانیم حرکت جسم را در قالب یک معادله دیفرانسیل که در آن مکان ناشناخته جسم تابعی از زمان است بیان کنیم.

فهرست مطالب:

معادلات دیفرانسیل

شاخه بندی

معادلات دیفرانسیل عادی

معادلات دیفرانسیل جزئی

معادلات دیفرانسیل مشهور

نوع (عادی یا جزئی)

مرتبه

درجه

ساختار

معادلات مرتبه اول از درجه اول

معادلات مرتبه دوم

معادلات خطی با ضرایب ثابت

تکنیک های تقریب زدن

صورت مختلف معادلات دیفرانسیل

معادلا دیفرانسیل همگن

حل معادلات دیفرانسیل خطی مرتبه N ام توسط سری های توانی

کاربردها

منابعمطالب دیگر:
🔗طرح توجیهی تولید لواشک از خرما🔗تحقیق در مورد معرفی روسازی بلوكی 12 ص🔗تحقیق معرق موزاییک 37 ص🔗تحقیق در مورد معرق کاری🔗طرح توجیهی تولید قطعات لاستیكی🔗طرح توجیهی تولید ماكارونی با ظرفیت 1000 تن در سال🔗طرح توجیهی تولید ماكارونی با ظرفیت 1500 تن در سال🔗طرح توجیهی تولید ماكارونی با ظرفیت 2750 تن در سال🔗جزوه دکتر حسن خسروی + مجموعه سوالات پیام نور 93 تا 96 - نیمسال های اول و دوم - Pdf🔗طرح توجیهی تولید ملامین با ظرفیت 2000 تن در سال🔗طرح توجیهی معرق كاری باظرفیت 500 تابلو🔗طرح توجیهی تولید ماكارونی با ظرفیت 1200 تن در سال🔗طرح توجیهی تولید مربا، شربت، شور، ترشی و حلوا باظرفیت كل 385000 عدد🔗طرح توجیهی تولید انواع نخ پروپلین باظرفیت 400 تن در سال🔗آموزش ویدئویی کسب درامد از اینترنت🔗معماری پست مدرن🔗تحقیق معمار بزرگ میس وندروهه🔗معماران یوهان دی واچتر🔗تحقیق معماری - مزار - تاج محل 90 ص🔗معماری (سازه در معماری) 14 ص🔗تحقیق معماری 28 ص🔗تحقیق در مورد معماری اسلامی 12 ص🔗تحقیق معماری ایران 45 ص🔗معماری ایران قبل از اسلام 15 ص🔗تحقیق معماری باروک 13 ص