پاورپوینت بسیار خوب با عنوان نقاط کوانتومی (Quantum Dots) و کاربردهای آنها در 20 اسلاید-781050

نقطه,کوانتومی,Quantum,Dot|781261|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت بسیار خوب با عنوان نقاط کوانتومی (Quantum Dots) و کاربردهای آنها در 20 اسلاید آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

کوانتوم دات (Quantum dot یا QD) یا نقاط کوانتومی نیمه‌رساناهایی هستند که امروزه استفاده‌های گوناگونی در صنعت و پزشکی دارند. در صنعت از کوانتوم داتها برای ساخت لامپهای ال‌ای‌دی، باتری‌های خورشیدی و... استفاده می‌گردد. در پزشکی نیز از کوانتوم داتها برای طراحی و ساخت نانوبیوسنسورهای بسیار حساس و با پایداری نوری بالاتر نسبت به رنگریزه‌های مرسوم استفاده می‌شود.

کوانتوم دات‌ها دارای خواص منحصر به فردی هستند مانند: پایداری نوری بالاتر نسبت به فلورفورهای مرسوم، طول موج طیف تحریکی و نشری باریک و مجزا از هم، کوچک بودن (۲ تا ۸ نانومتر)، درخشانتر بودن و غیره.

فهرست مطالب:

تعریف نقاط کوانتومی

مکانیزم هدایت الکتریکی در یک ترکیب نیمه هادی

وابستگی شکاف باند به اندازه نقطه کوانتومی

قابلیت تولید نور در طول موج های خاص

روش های سنتز نقاط کوانتومی

سنتز کلوئیدی

فرآوری

خودآرایی ویروسی

خودآرایی الکتروشیمیایی

روش سنتز نقاط کوانتومی بدون کادمیوم

کاربردهای نقاط کوانتومی

نقاط کوانتومی در نشانگرهای بیولوژیک

مزایا نسبت به رنگ های آلی

دیودهای نورانی سفید

مولدهای انرژی خورشیدی

عناصر مدارهای نوری

جمع بندیمطالب دیگر:
📃تحقیق در مورد سهام عدالت 43 ص 📃تحقیق در مورد سوسياليست هاي تخيلي 📃تحقیق در مورد سياست پولي 10 ص 📃تحقیق در مورد سياست و انقلاب 25 ص 📃تحقیق در مورد سياست جديد و نقش تاريخي اديان در جهان بعد از 11 سپتامبر 13 ص 📃تحقیق در مورد سيحون 📃تحقیق در مورد سياهک ذرت 12ص 📃تحقیق در مورد سياهک ذرت 📃تحقیق در مورد سيب و بهره برداري اقتصادي 📃تحقیق در مورد سيستم كنترل گاورنر 12 ص 📃تحقیق در مورد سيمرغ و زال 📃تحقیق در مورد سیستم آزمون 📃تحقیق در مورد شاه 📃تحقیق در مورد سیر تحول مالیات در ایران وجوامع مختلف 30 ص 📃تحقیق در مورد شاخه سرخس‌ها 17 ص 📃تحقیق در مورد شاخصه هاي امامت در تفکر شیعی 14 ص 📃تحقیق در مورد شب ادراري 14ص 📃تحقیق در مورد شاکر 📃تحقیق در مورد شبکه محلی 📃تحقیق در مورد شبانی حضرت محمد 📃تحقیق در مورد شتر مرغ 16 ص 📃تحقیق در مورد شرح وظايف معلم 📃تحقیق در مورد شرح صدر 📃تحقیق در مورد شركت ايران خودرو ديزل 33 ص 📃تحقیق در مورد شركت هاي تعاونی 17 ص