پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اصول و مبانی فیزیوتراپی در 93 اسلاید-781063

اصول,مبانی,فیزیوتراپی|781274|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اصول و مبانی فیزیوتراپی در 93 اسلاید آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فیزیوتراپی (به انگلیسی: physiotherapy) شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-ماهیچه‌ای-اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر است. در این روشها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌شود. فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت می‌باشد.

واژه فیزیوتراپی از «فیزیو= فیزیولوژیک، جسمانی و طبیعی» و «تراپی=درمان»، ساخته شده‌است. در بعضی از منابع لغت اصلی که کلمه فیزیوتراپی ازآن گرفته شده‌است کلمه physiological therapeutics می‌باشد. البته مداخلات درمانی در فیزیوتراپی بخش کوچکی از عملیات آن محسوب می‌گردد. در فیزیوتراپی هدف ارتقای عملکرد جسمانی بدن می‌باشد البته با توجه به تداخل و ارتباط زیاد سیستمهای بدن درمانهای فیزیوتراپی که توسط فیزیوتراپیست انجام می‌شود مستقیم یا غیر مستقیم باعث بهبود عملکرد دستگاه فیزیولوژیک نیز می‌شود مثلاً فیزیوتراپی دستگاه تنفسی موجب بهبود درصد گازهای خون (دی اکسید کربن و اکسیژن) و تغییر میزان اسیدیته خون شده که به نوبه خود می‌تواند باعث بهبود سطح هشیاری شود.

فیزیوتراپیست در این رشته به عنوان درمانگر شناخته می‌شود. با توجه به این که فیزیوتراپی درمان فیزیولوژیک و جسمانی بیماریها است کالبدشناسی و حرکت‌شناسی و فیزیولوژی حرکت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

فیزیوتراپی درمانی علمی بر اساس تحصیلات عالی و بالینی با قدمت طولانی میباشد که همزمان با توسعه دانش پزشکی به یکی از ارکان درمان های نوین پزشکی تبدیل شده است.

اصلی ترین هنر و تخصص فیزیوتراپیست توانایی انجام مهارتهای دستی و حرکت درمانی است که در جهت پیشگیری از بسیاری بیماریها و درمان و توانبخشی افراد جامعه بکارگرفته میشود. خواص امواج مختلف مانند امواج صوتی،مغناطیسی،لیزر،شاک ویو،رادیویی و خواص درمانی اب،سرما و گرما بکارگرفته میشوند تا دستیابی به این اهداف اسانتر شود.

اعمال مذکور منحصراً توسط فیزیوتراپیست‌های فارغ التحصیل از دانشکده های توانبخشی انجام میشود که اموزشهای علمی را طی کرده و درمانهای بالینی را بخوبی فراگرفته اند.

دیدگاه منحصربه فرد فیزیوتراپیست از بیمار و شناخت ویژه اش از عملکرد و ساختار طبیعی بدن در کنار معاینه و ارزیابی دقیق به وی این توانایی را میدهد تا بیماران را در جهت رسیدن به اهدافی مانند پیشگیری از بیماریها،تطابق افراد با محیط کار،افزایش کیفیت زندگی افراد،کاهش نیاز به برخی جراحیها و درمانهای دارویی طولانی مدت که عوارضی نیز درپی دارند،سوق دهند.

تمامی روشهای درمانی فیزیوتراپی دارای شواهد و پایه علمی و تحقیقاتی بوده و با درمانهایی مثل طب فیزیکی،کایروپراکتیک،طب سنتی،ورزش درمانی و ماساژدرمانی کاملاً متفاوت میباشد.

فهرست مطالب:

تعریف

تاریخچه فیزیوتراپی

انواع معلولیت

بخش های مختلف فیزیوتراپی

بیماریهایی که فیزیوتراپی در آنها موثر است

گروه های هدف در فیزیوتراپی

اهداف فیزیوتراپی

ارزیابی بیمار

تمرین درمانی

عوامل ایجاد عملکرد صحیح

تکنیک های تمرین درمانی

تقسیم بندی تمرین درمانی

اثرات تمرینات فعال، آزاد و کمکی

اثرات تمرینات مقاومتی

موارد استفاده از تمرینات غیرفعال

اثرات تمرینات غیر فعال

اثرات ماساژ

مواردی که ماساژ اثر ندارد

موارد استفاده از ماساژ

انواع ماساژ

مکانوتراپی

آب درمانی

موارد احتیاط

موارد ممنوعیت

خواص آب

سرما درمانی

وسایل تولید سرما

گرمادرمانی

اثرات گرما

وسایل تولید حرارت سطحی

اولتراسوند

انواع

اثرات فیزیولوژیک

دیاترمی

و...مطالب دیگر:
📖پاورپوینت استراتژی درمان ديابت تيپ دو📖پاورپوینت بهداشت مسکن📖پاورپوینت بیماری سندرم گیلن باره📖پاورپوینت بهداشت مواد غذایی📖پاورپوینت بیماری های عفونی📖پاورپوینت درباره ترومای سر📖پاورپوینت تقسیم سلولی📖پاورپوینت تکنیک های معاینه📖پاورپوینت تغذیه در بحران📖پاورپوینت تریاژ بیمارستانی 📖پاورپوینت خونریزی های دستگاه گوارش 📖پاورپوینت خیانت زوجین📖پاورپوینت درد شکمی و بیماری های شکم 📖پاورپوینت در مورد تریاژ 📖پاورپوینت راهنمایی تحصیلی و شغلی 📖پاورپوینت رفتار قاطعانه و ابراز وجود و جرات ورزی📖پاورپوینت سندرم نفرتیک، سرطان کلیه و سنگهای دستگاه ادراری📖پاورپوینت درباره اتیولوژی Etiology📖پاورپوینت فیزیولوژی دستگاه گوارش📖پاورپوینت کاهش سطح هوشیاری📖پاورپوینت کاردیومیوپاتی بیماری ماهیچه قلب📖پاورپوینت مراقبتهای پرستاری در گزيدگی‌ها📖پاورپوینت مسمومیت با مونوکسید کربن (CO)📖پاورپوینت مسمومیت ها و گزيدگی ها📖پاورپوینت نارسایی احتقانی قلب و کورپولمونال