جزوه آموزشی مراقبت پرستاری از بیمار در حال احتضار(مراحل انتهایی زندگی)-886463

جزوه آموزشی , مراقبت پرستاری , بیمار در حال احتضار , مراحل انتهایی زندگی|886674|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد جزوه آموزشی مراقبت پرستاری از بیمار در حال احتضار(مراحل انتهایی زندگی) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

قابل توجه سوپروایزران محترم اموزشی،جزوات آموزشی لازم برای هر بیمارستانی درقالبی یکسان برای شما اماده شده است و در قالب ورد در اختیار شما قرار گرفته است.

گوشه ای از این جزوه اموزشی به شرح ذیل بعنوان نمونه ذکر میشود:

در قالب WORD , PDF و همراه با رفرنس و قابلیت اضافه کردن نام و اسم بیمارستان در جزوه

-------------------------------------------------------------

تعريف مرگ

مرگ در سا ل 1981چنین تعریف شد: توقف غیر قابل برگشت در همه عملکردهای مغز.

دانشگاه هاروارد مرگ را در فقدان قدرت پذیرش وعدم واکنش – حرکت وتنفس – رفلکس ها و آنسفالوگرام صاف می داند.

مراحل مرگ

الیزابت کوبلر-راس در کتاب مرگ و مردن به پنج مرحله اشاره دارد که اکثر افراد در حال مرگ آن را پشت سر می گذارند .

این مراحل عبارتند از :

1-انکار یا تکذیب: بعضی بیماران تا هنگام وقوع مرگ از مرحله انکار خارج نمی شوند وبه صحبت کردن خوش بینانه در مورد برنامه های آتی وکارهایی که پس از بهبودی به انجام خواهند رساند، ادامه می دهند.

2- خشم: چرا این اتفاق برای او رخ داده است؟چه کرده که مستوجب این عقوبت شده؟در این مرحله اغلب بیمار به نزدیکترین افراد نسبت به خود یعنی پزشکان،پرستاران وخانواده خود توهین می کند.اما پرستار باید بداند که توهین بیمار جنبه فردی نداشته؛ بلکه در واقع خشم وی نسبت به سرنوشت است.

3- چانه زدن یا معامله: فرد تصور می کند که متعهد به انسان خوبی شدن مرگ را به تعویق می اندازد. سعی می کند با رفتار پسندیده پاداش دریافت کند؛ همچنان که کودک با رفتار خوب سعی می کند تحسین والدین را برانگیزد یا جایزه بگیرد.فرد در این مرحله دست به نذر و خیرات می زند. در عوض می خواهد مدت بیش تری زنده بماند. وقتی که بیمار در می یابد با چانه زدن به نتیجه دلخواه نخواهد رسید، افسرده می شود. .در این مرحله بیمارممکن است ساعتها بخوابد و با کسی حرف نزند.

4- افسردگی: دراین مرحله، بیمار نگران آینده خانواده پس از خود است و در مورد به انجام رساندن کارهای باقیمانده خود مضطرب است. بعضی اوقات بیان این مشکلات با خانواده برای بیمار دشوار است. در این مرحله، بیمارعلاقه چندانی به صحبت کردن ندارد وتنها علاقه مند به ملاقات نزدیکترین وعزیزترین دوستانش می باشد.

5-پذیرش: فرد می پذیرد به زودی خواهد مرد وآماده مردن است.در این زمان

ادامه دارد.....

(تعداد صفحات جزوه:5 صفحه)

از درگاه زیر میتوانید برای خرید این جزوه آموزشی به قیمت 1000 تومان اقدام نمایید تا فایل ورد و پی دی اف این محصول به ایمیل شما ارسال گردد، همچنین لینک دانلود در این صفحه برای شما باز میشود.مطالب دیگر:
🔑کار پژوهشی مدیریت طرح های توسعه🔑پاورپوینت برنامه آینده نگاری فناوری و روندهای متا ومگا🔑پاورپوینت Cloud Computing چیست و چه نقشی در توسعه فناوری دارد🔑نقشه ی کاربری اراضی استان آذربایجان غربی🔑نقشه ی کاربری اراضی استان خراسان جنوبی🔑بانک ایمیل دانشجویان مدیریت وحسابداری🔑نقشه ی کاربری اراضی استان خراسان شمالی🔑پاورپوینت مفهوم DUE DIELIGENCE در مراحل توسعه دانش فنی محصول🔑مقاله واکاوی فرهنگ ومدیریت جهادی🔑پاورپوینت مشاهیر و دانشمندان و نوابغ ایران در دوره های گذشته دور و گذشته نزدیک و زمان حال🔑ترجمه مقاله برنامه ریزی مدیریت محدوده(درس مدیریت طرح های توسعه )🔑پاورپوینت روشهای انتقال فناوری🔑تحقیق شیوه های تفکر🔑پاورپوینت شایسته سالاری🔑کارآفرینی ( 50 سوا ل چهارگزینه ای)🔑مقاله مدیریت با عشق و قدرت🔑پاورپوینت فاکتورهای موثر بر یادگیری🔑تحقیق ابتذال فراگير🔑تحقیق استفاده از الياف در آسفالت🔑نقشه ی کاربری اراضی استان کردستان🔑نقشه ی کاربری اراضی استان لرستان🔑نقشه ی کاربری اراضی استان مازندران🔑نقشه ی کاربری اراضی استان سمنان🔑نقشه ی کاربری اراضی استان خوزستان🔑نقشه ی کاربری اراضی استان کهگیلویه و بویراحمد